Mamy już wyniki konkursu na stuprocentową frekwencję indywidualnie, ogłoszoną na początku roku przez Samorząd Uczniowski. Żadnej godziny lekcyjnej w roku szkolnym 2023/2024 nie opuścili dwaj uczniowie : Jakub Lewandowski z klasy III i Michał Bęcki z klasy IV . Obaj z technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. W nagrodę drugie śniadanie tradycyjnie przygotował dla Nich osobiście Dyrektor ZS CKR w Nadrożu - p. Radosław Wisniewski. Menu było bogato urozmaicone, więc nagrodzeni byli bardzo zadowoleni. Chłopacy otrzymali gratulacje i usłyszeli słowa uznania za swoją obowiązkowość i solidność. Wszyscy gratulujemy i życzymy sobie wzajemnie, by w przyszłym roku szkolnym grupa nagrodzonych za frekwencję była szersza.
14.06 uczestniczyliśmy w Dniu Młodego Rolnika podczas V Krajowych Dni Pola w Boguchwale. Zwiedziliśmy strefy tematyczne: Nauki i Doradztwa, Innowacji, Pszczelarstwa, Ogrodnictwa i Poletek Doświadczalnych, Pracownię OZE, słuchaliśmy debaty „Nowoczesne rolnictwo oczami młodego rolnika”, oglądaliśmy występy, braliśmy udział w konkursach.
"Quiz geograficzny - 4 Strony Świata" rozstrzygnięty. Podziękowania dla wszystkich 19 uczestników.
Najwyższe wyniki osiągnęli:
1. Aleksander Paśniewski
2. Oskar Kruszyński
3. Stanisław Kozakiewicz
4. Maciej Ruciński
5. Jan Sochocki
Serdeczne gratulacje!!!
W środę 12.06.2024r. odbył się Indywidualny Turniej Szachowy zorganizowany w ramach „Dni przedmiotów matematyczno-przyrodniczych” obchodzonych w naszej szkole. Do rywalizacji na szachownicy stanęło 14 uczniów oraz 2 nauczycieli. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund, w tempie 12 minut na zawodnika. Rywalizacja między zawodnikami była wyrównana i bardzo emocjonująca. Turniej miał wyjątkowy charakter gdyż odbywał się na świeżym powietrzu na placu przed szkołą.
Wyniki turnieju:
I miejsce – Przemysław Romanowski
II miejsce – Krzysztof Lewandowski
III miejsce – Julia Gabrielczyk
Pan Dyrektor wręczył dyplomy najlepszym i pogratulował wszystkim zawodnikom.
Szachy to gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym!
Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy!
Zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach.
Uczniowie Technikum Inżynierii Środowiska wyznaczali miejsce pod ognisko. Jest to ostatni element terenu rekreacyjnego przy naszym internacie.
W dniu 11 czerwca nasi uczniowie wziali udział w konkursie organizowanym przez Politechnikę Bydgoską e- WIM, którego celem było skonstruowanie pojazdu elektrycznego i udział w wyścigu. Nasza ekipa z czasem 125 sekund uplasowała się na 9 miejscu na 30 zespołów startujących. Serdeczne gratulacje dla kierowcy Macieja Radke, konstruktorów Macieja Bendykowskiego, Macieja Pankiewicza, Krzysztofa Wiśniewskiego oraz dla opiekunów p. Piotra Cackowskiego i p. Łukasza Palińskiego.
Weź udział w IV ogólnopolskim konkursie filmowym "Świat się kręci wokół wsi”!
W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który jest Organizatorem konkursu, zapraszamy do udziału w IV ogólnopolskim konkursie filmowym "Świat się kręci wokół wsi”. Partnerami w organizacji konkursu są Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
Nagraj i prześlij swój film do Organizatora konkursu. Pokaż jak zmienia się polska wieś.
Organizator czeka na filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi.
Jak się zgłosić?
Formularze zgłoszenia są przyjmowane do 25 września 2024 r., a filmy do 10 października 2024 r. Szczegóły znajdziesz na stronie MRiRW oraz na stronach Partnerów konkursu – ARiMR i KOWR:
https://www.gov.pl/web/rolnictwo/iv-ogolnopolski-konkurs-filmowy-swiat-sie-kreci-wokolwsi---2024-r
https://www.gov.pl/web/arimr/wszystkie-aktualnosci
https://www.gov.pl/web/kowr/aktualnosci
Do kogo skierowany jest konkurs?
Konkurs skierowany jest do młodych mieszkańców wsi i miast, w wieku od 16 do 30 roku życia.
Cel konkursu
Celem konkursu jest ukazanie wsi jako miejsca z nowymi perspektywami do życia i rozwoju zawodowego, szczególnie dla ludzi młodych. Chcemy przekonać, że życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów, a rolnik to zawód z przyszłością. Chcemy pokazać pozytywny wpływ 20-letniego członkostwa Polski w Unii Europejskiej dla rozwoju polskiej wsi. Chcemy przedstawić rolnictwo jako ważną gałąź gospodarki narodowej, w której efektywnie wykorzystuje się fundusze unijne. Chcemy również zaprezentować rolników jako tych, którzy zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe, pielęgnują tradycję i dziedzictwo kulturowe polskiej wsi oraz adaptują trendy w zakresie ekologii i ochrony środowiska.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie! Na najlepsze prace czekają nagrody pieniężne oraz upominki rzeczowe.
Z okazji Dnia Dziecka III i IV ATB miały grillowe spotkanie integracyjne na nowym przyszkolnym terenie rekreacyjnym. Było smacznie i wesoło. Życzymy Wszystkim dzieciom dużo uśmiechu i radości!
Rozpoczynamy redagowanie kolejnej setki numerów CEKAERKI.
Posłuży temu z pewnością upominek, który redakcja otrzymała od dyrektora szkoły p. R. Wiśniewskiego w dniu 23 maja 2024 roku. Jest to kolorowa drukarka, dzięki której nasza gazetka nie będzie już biało - czarna. Mam nadzieję, że naszym czytelnikom będzie przyjemniej czytać i zauważą odświeżony charakter pisemka. Nam drukarka na pewno uprzyjemni, ułatwi i usprawni pracę. Dziękujemy!
Witamy również w redakcji Paulinę Skrobisz, która przejęła zadania i obowiązki Julki Liszewskiej i będzie robić wywiady. Mamy też kilka nowych osób z pierwszych klas. Asia Babyszko lubi poezję, więc będziemy mogli bliżej poznać jej pasję. Przyjemnej lektury!
Młodzież z ZS CKR w Nadrożu w Stolicy 28.05.2024r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym spektaklu, pt. "Romeo i Julia" w Studio Buffo. Wykonawcy zachwycili nas niezwykła grą aktorską i muzycznym wykonaniem dramatu Szekspira. Nowoczesna aranżacja w połączeniu z niezwykłą muzyką, tańcem, efektami świetlnymi, graficznymi i technika 3D zostaną na pewno w naszej pamięci. Spotkanie z sztuka żywego słowa w zupełnie innym wydaniu wprawiło wiele osób w zachwyt i wzruszenie. Aktorzy wprowadzili nas w niezwykłą atmosferę nieszczęśliwej miłości i kłótni zwaśnionych rodów. Po spektaklu udaliśmy się na Starówkę, gdzie zobaczyliśmy Zamek Królewski, Syrenkę Warszawską oraz Archikatedrę Warszawską św. Jana Chrzciciela. Jest to jedno z najważniejszych miejsc dla tradycji i kultury Polski. W tym miejscu została zaprzysiężona Konstytucją 3 Maja, odbywały się tu śluby, koronacje i pogrzeby wielu znakomitych ludzi. W kryptach archikatedry zostali pochowani, m.in: Gabriel Narutowicz, Ignacy Mościcki, Stanisław August Poniatowski Henryk Sienkiewicz, Ignacy Paderewski. Mogliśmy podziwiać także niezwykłą budowlę w stylu gotyckim. Wróciliśmy z wycieczki o wiele bogatsi w nowe doznania estetyczne i duchowe.
Dokumenty rekrutacyjne na staż zawodowy dostępne są do pobrania na stronie internetowej szkoły w Zakładce Dokumenty szkolne -> Dokumenty do pobrania oraz w Bibliotece szkolnej.
Miło nam poinformować, że proces negocjacji z Urzędem Marszałkowski w Toruniu w sprawie projektu "Szkoła zawodowców" został zakończony. Wkrótce rozpoczynamy realizację zadań przewidzianych na rok 2024: staże uczniowskie, wyjazdy zawodozanwcze i edukacyjne, zajęcia dodatkowe. W celu poprawy jakości kształcenia będą też realizowane kursy i warsztaty. Planujemy doposażenie wszystkich pracowni zawodowych. Wsparcie otrzyma też kadra pedagogiczna, która weźmie udział w szkoleniach i studiach podyplomowych.
Projekt pn. „Szkoła Zawodowców” realizowany jest w ramach Programu: Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, Priorytet: 8 Fundusze europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie: FEKP.08.17 Kształcenie zawodowe.
Osoby zainteresowane udziałem w stażach uczniowskich zapraszamy do biblioteki szkolnej po odbiór dokumentów rekrutacyjnych.
Regulamin rekrutacji na staże uczniowskie dostępny jest na stronie internetowej szkoły i w bibliotece szkolnej.
Zuzanna Raczyńska otrzymała wyróżnienie w finale VIII Konkursu Prozatorskiego im. Aleksandra Główczewskiego „Witajcie w naszej rypińskiej bajce”. Do konkursu przystąpiły również: Joanna Babyszko, Roksana Jaworska,Zuzanna Lichnerowicz, Katarzyna Paradowaska.
Organizatorem konkursu była Miejsko- Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, opiekę nad dziewczętami sprawowała Milena Sobocińska - Krupska.
II Ogólnopolskie Dyktando dla Szkół Rolniczych w dwóch kategoriach: uczeń i nauczyciel. Organizator Dyktanda - ZS CKR w Swarożynie. Naszą szkołę reprezentowali Przemek Romanowski (klasa II LTF) oraz p. Ewelina Brzezińska
22 maja dwójka uczniów ZSCKR w Nadrożu Dawid Barski klasa IV ATB i Przemek Romanowski klasa II BTH wzięła udział w finale konkursu matematycznego "Sapare Aude" organizowanego przez ZSCKR w Jabłoniu. Chłopcy dzielnie zmagali się z 25 zadaniami i uzyskali wysokie wyniki blisko 90%. Finalistów i laureatów konkursu poznamy dopiero 4 czerwca.
Dawid i Przemek uzyskali najwyższe noty również w pierwszym etapie, co dało im awans do finału. W konkursie brało udział 987 osób z 54 szkół, w tym 34 osoby z naszej szkoły. Do finału zakwalifikowało się 85 uczniów.
Powered by aSc EduPage