Na zajęciach praktycznych, klasa I BHL technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki przygotowywała teren pod poletka doświadczalne.
Na zajęciach praktycznych, klasa I BHL technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki przygotowywała teren pod poletka doświadczalne.
24 września Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu mgr inż. Radosław Wiśniewski podpisał umowę na realizację projektu "Szkoła zawodowców". Uroczystość odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Toruniu. Umowy wręczali : Marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski oraz radni województwa Sławomir Kopyść i Robert Malinowski
Projekt pn. „Szkoła zawodowców” realizowany jest w ramach Programu: Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, Priorytet: 8 Fundusze europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie: FEKP.08.17 Kształcenie zawodowe.
Przy kompleksie budynków: internat, sala gimnastyczna, stołówka, rozpoczęły się prace budowlane związane z nowym przyłączem wodociągowym. Roboty o wartości 200 tys wykonuje Fiszer Sp z o. o. z Brodnicy.
20 września prawie 60 osobowa ekipa #ZSCKR w Nadrożu odwiedziła największe targi branży rolniczej Agro Show 2024 w Bednarach, nie zabrakło wspaniałych nowości i miłe spędzonego czasu dla wszystkich pasjonatów rolnictwa. Spotkaliśmy wiele ciekawych osób oraz zaprzyjaźnionych uczniów innych szkół rolniczych. Wyjazd jak co roku był bardzo udany!!!
Musztra w wykonaniu grupy wojskowej, uczniów naszej szkoły podczas 6. rocznicy nadania imienia Wojska Polskiego Zespołowi Szkół w Zbójnie.
17 września w naszej szkole rozmawiano o bezpieczeństwie w branżach związanych z rolnictwem. Dzieki prezentacji przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oddział w Rypinie swoją wiedzę teoretyczną utrwaliły klasy 3 BTH i 2 LT. Następnie w parku szkolnym odbyły się ćwiczenia z pierwszej pomocy prowadzone przez Komendę powiatową PSP w Rypinie. Dziękujemy KRUS za organizację wydarzenia.
Uczniowie Technikum Inżynierii Środowiska kontynuują naukę pracy na koparce.
W dniu 11 września odbyło się spotkanie rodziców z przedstawicielem miejscowej policji, dzielnicowym st.asp. Krzysztofem Ciborskim. Podczas spotkania omówiono zagadnienia dotyczące cyberprzemocy, hejtu, innych zagrożeń płynących z sieci. Poruszono tematykę uzależnień od substancji psychoaktywnych. Przedstawiono konsekwencje prawne za czyny karalne i zachowania będące przejawem demoralizacji.
Na swój pierwszy klasowy wyjazd klasa I technikum wybrała Dolinę Skrwy w miejscowości Rak. Uczniowie zapoznali się z zasadami produkcji żywności ekologicznej i zdrowego żywienia. Potem nastąpił czas na integrację. Każdy z uczestników przygotował pizzę neapolitańską. Czas w Dolinie Skrwy upłynął na rozmowach, grach i zabawie .
Podczas zajęć praktycznych uczennice Architektury Krajobrazu uczestniczyły w przygotowaniach wystawy, która będzie wyeksponowana podczas Agry Rypin 2024
12 września wszystkie klasy kierunku Architektura Krajobrazu brały udział w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się na terenie ogrodu szkolnego. Na codzień w szklarni odbywają się zajęcia praktyczne, tym razem pełniła ona funkcję towarzyską. Na stole zalewowym, na którym jeszcze niedawno produkowaliśmy rozsadę warzyw i roślin ozdobnych, znalazły się teraz pyszne warzywa z naszej działki- zarówno świeże, jak i grillowane oraz herbata z mięty cytrynowej. Głównym punktem tego spotkania była wizyta naszego absolwenta- Rafała Bieńkowskiego, studenta Architektury Krajobrazu w Bydgoszczy. Rafał przybliżył młodzieży szczegółowe informacje dotyczące naboru i warunkach studiowania oraz dokonał charakterystyki przedmiotów. Jesteśmy wdzięczni za poświęcony czas, profesjonalny wykład i autentyczność emanującą z pasji do roślin. Klasom Architektury Krajobrazu dziękujemy za obecność i zaangażowanie w przygotowaniach.
Nagraj i przyślij nam swój film. Formularze zgłoszenia przyjmujemy do 25 września 2024 r., a filmy do 10 października 2024 r. Szczegóły znajdziesz w regulaminie:
Podczas pierwszych lekcji anatomii i fizjologii zwierząt uczennice z klasy I technikum weterynarii zapoznawały się z podstawowymi modelami anatomicznymi oraz rozróżniały poszczególne gatunki zwierząt gospodarskich i domowych.
W ostatnich tygodniach w całej Polsce odbywały się dni kukurydzy. Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli tym razem w powiatowych dniach kukurydzy w powiecie rypińskim ( gmina Brzuze) i brodnickim (gmina Osiek). Dziękujemy gospodarzom za zaproszenia i miłe przyjęcie, niezwykle cenne rozmowy i wykłady. Warto dodać, że w tym roku ZSCKR w Nadrożu również prowadził uprawy kukurydzy ziarnowej na 12 ha.
Zakończyła się trzecia edycja programu Ratownicy Czytelnictwa 2023/2024. Tegoroczna odsłona odbyła się pod hasłem: Odkrywamy Nowe Lądy, które nawiązywało do poszukiwania metod upowszechniania czytania, a także rozwijania czytelniczej ciekawości.
My się wyzwań nie boimy! Klasa I Architektury Krajobrazu podczas pierwszych zajęć praktycznych.
W trakcie wakacyjnych remontów swoje oblicze zmieniła szkolna szatnia, która wzbogaciła się o nowe szafki. Swój blask odzyskał także parkiet w sali gimnastycznej po zabiegu cyklinowania.
To wszystko dla uczniów ZSCKR w Nadrożu
Informujemy, że na stronie https://www.e-bip.org.pl/zsckrnadroz/32731 zamieszono ogłoszenie o sprzedaży ziarna kukurydzy ze Szkolnego Gospodarstwa Rolnego. Serdecznie zapraszamy do składania ofert.
Powered by aSc EduPage