• Konkurs

            28.04.2024

            23 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Konkursu Języków Obcych „Bożkowskie potyczki językowe”2024. Konkurs skierowany jest do uczniów Szkół Sieci Rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nasi uczniowie spróbowali swych sił w zakresie wszystkich języków obcych nauczanych w ZSCKR w Nadrożu. Już niebawem wyniki. Trzymamy kciuki

             

             

             

             

          • Pożegnanie maturzystów

            28.04.2024

            26 kwietnia miało miejsce uroczyste pożegnanie klas V. Pożegnanie klas maturalnych to zawsze wyjątkowy moment w życiu każdej szkoły. To czas, kiedy uczniowie zamykają jeden rozdział, by otworzyć kolejny, pełen nowych wyzwań i możliwości.

            Idźcie przez świat z pewnością siebie, podniesioną głową i otwartym umysłem.

            Powodzenia...

             

             

             

             

          • Pożegnanie maturzystów w Internacie

            26.04.2024

            25 kwietnia odbyło się Pożegnanie Maturzystów mieszkających w Internacie. Młodsze koleżanki i młodsi Koledzy przygotowali na tę okazję krótką część artystyczną.

            Później wszyscy zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek.

            Nie obyło się bez wzruszeń.

            Dziękujemy, że byliście z nami przez te 5 lat oraz życzymy samych sukcesów w życiu!

             

             

             

             

          • Konkurs

            23.04.2024

            Uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie „Jak żyć zdrowo i szczęśliwie bez uzależnień”, organizowanym przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Rypinie. Celem konkursu była promocja zdrowia, edukacja w zakresie profilaktyki uzależnień, kształtowanie odpowiednich postaw. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy literacko-plastycznej w formie albumiku zgodnie z tematem.

            1 miejsce zdobyła Zuzanna Lichnerowicz.

            Wyróżnienia: Aleksandra Wielgosz, Wiktoria Zażdżyk, Weronika Pryl, Julia Kowalkowska.

            Dziewczyny otrzymały dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

             

             

             

             

          • Spotkanie z przedstawicielami KPP w Rypinie

            21.04.2024

            W dniu 18 kwietnia uczniowie klasy I spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Rypinie. Funkcjonariusze poruszyli zagadnienia dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich za zachowania niegodne z prawem. Dotyczyły one przemocy rówieśniczej oraz niebezpieczeństw płynących z sieci. Poruszony został temat hejtu w internecie oraz zagrożeń mogących pojawić się w wirtualnej przestrzeni.

             

             

             

             

          • FERS

            21.04.2024

            Po dwóch tygodniach pełnych niesamowitych wrażeń, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia wróciliśmy zdrowo i szczęśliwie do Polski.

            Mamy ogromną nadzieję, że nasza szkoła jeszcze nie raz weźmie udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu, które było całkowicie nieodpłatne dla wszystkich 60 uczestników.

            Projekty zostały sfinansowane w ramach:

             

             

             

             

          • Zajęcia

            21.04.2024

            Uczennice architektury krajobrazu w ramach zajęć praktycznych planowały i wykonywały prace związane z zakładaniem trawnika na parkingu przy internacie. Dobierając właściwy sprzęt wykonywały następujące czynności: rozplantowanie ziemi, wysiew nasion, wymieszanie nasion, zagęszczenie ziemi.

             

             

             

             

          • Grecja - Dzień 12

            21.04.2024

            Ostatni nasz grecki poranek! Jeszcze wczoraj Kαλημέρα /kalimera/ – dzień dobry ,Kαλησπέρα /kalispera/ – dobry wieczór, a już przyszdł czas na αντίο /adijo/, czyli do widzenia. Kończymy naszą edukacyjną mobilność. Wracamy do Polski z dużym zasobem nowej wiedzy i umiejętności językowych, wiedzy o kulturze, tradycji, teraźniejszości i przeszłości Grecji. Zabieramy ze sobą najpiękniejsze niezapomniane wrażenia i emocje, moc wspomnień, których nie zatrze żaden upływ czasu. Poznaliśmy ludzi, którzy pozostaną w naszej pamięci. Na zakończenie otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa, podsumowujące nasze wysiłki i zaangażowanie w realizację programu. Ostatnie spojrzenie na Morze Egejskie, na góry Olimp. Żegnamy Zeusa z jego boską świtą. Wszystkim napotkanym podczas naszej wyprawy Grekom dziękujemy za poświęcony nam czas, za gościnność. Naszej wspaniałej p. pilot - Marii Witek moc serdeczności za opiekę, troskę, nieustanną obecność i wsparcie, serce włożone w realizację programu. Ostatnie greckie pouczenie - (ευχαριστώ /efharisto/ (dziękuję)

            Przedsięwzięcie "Rozwijamy kompetencje kluczowe z programem Erasmus+ o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000138971" realizowane w ramach projektu "Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej" realizowanego w programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

            Autorem tekstów opisujących nasz pobyt w Grecji była Pani Marzena Drwencka.

             

             

             

             

          • Grecja - Dzień 12

            21.04.2024

            Dziś odbył się ostatni dwunasty dzień praktyk zawodowych w Grecji z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na lata 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus + ,,Praktyki zawodowe = Zwiększone szanse w przyszłości 2023-1-PL01-KA122-VET-000135006''. Wszyscy uczestnicy mobilności po dwóch tygodniach praktyk zawodowych wzięli udział w uroczystym rozdaniu certyfikatów potwierdzających zaliczenie praktyk zawodowych za granicą. Były to wspaniałe praktyki, dające wiele do myślenia, a przede wszystkim nauczyły nas spokojnej i wytrwałej pracy oraz dobrze spędzonego czasu. Liczymy na więcej bardzo ciekawych i interesujących praktyk w przyszłości. Mamy taką nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły będą mogli również uczestniczyć w tak ciekawych i rozwijających kompetencje zawodowe projektach. Do miłego zobaczenia.

             

             

             

             

          • Grecja - Dzień 11

            18.04.2024

            Powoli zbliżamy się do końca naszej greckiej wyprawy. Staramy się uporządkować i utrwalić zdobytą wiedzę i umiejętności. Powtarzamy nasz podstawowy grecki zasób leksykalny ze szczególnym uwzględnieniem zwrotów grzecznościowych, których używaliśmy najczęściej w codziennej komunikacji z Grekami. Dostrzegamy postęp w zakresie posługiwania się językiem angielskim. Nie obawiamy się popełniać błędów, szukamy alternatywy dla swoich wypowiedzi, radzimy sobie w pełni. Nadszedł też czas podsumowania naszej pracy twórczej związanej z nagrywanymi filmami, wykonanymi prezentacjami, plakatami promocyjnymi. Dokonaliśmy ostatecznych poprawek. Nasze wytwory są gotowe do prezentowania. Pozostało nam trochę czasu na prywatne przygotowania do pożegnania miejsca, gdzie czuliśmy się naprawdę wspaniale, otoczeni prawdziwą serdecznością, opieką w gronie nowych znajomych i przyjaciół. Nasz grecki czas powoli dobiega końca. Greckie pouczenie na dziś - zupy nie jemy na obiad lecz wieczorem na kolację.

             

             

             

             

          • Grecja - Dzień 11

            18.04.2024

            Jedenasty dzień naszej mobilności zagranicznej minął nam w doskonałych nastrojach. Technicy inzynierii środowiska i melioracji oraz mechanizacji rolnictwa i agrotroniki z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na lata 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus + ,,Praktyki zawodowe = Zwiększone szanse w przyszłości 2023-1-PL01-KA122-VET-000135006'' w tym czasie dobierali sprzęt i materiały do budowy skłądowisk oraz obiektów biologicznego i termicznego przetwarzania odpadów i dokumentowali te prace. Rozpoznawali uszkodzenia obiektów przetwarzania odpadów i dobierali narzędzia i sprzęt do robót konserwacyjnych i remontowych. Druga grupa zawodowa uczniów zajmowała się dokonywaniem konserwacji układów sterujących i wykonawczych stosowanych w pojazdach, maszynach i urządzeniach rolniczych. Określali zasady i zakres okresowej konserwacji układów sterujących i wykonawczych sprzętu rolniczego zgodnie z dokumentacją oraz interpretowali zapisy instrukcji obsługi systemów elektronicznych w pojazdach, maszynach i urządzeniach rolniczych. Po południu wszyscy zajęli się wykonywaniem graficznego projektu związanego z realizacją rezultatów i wykorzystaniem do tego celu programów komputerowych oraz odbyła się ewaluacja poszczególnych grup zawodowych z tego dnia.

             

             

             

             

    • Kontakt

      • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu
      • (54)270-31-12
      • Nadróż 1 87-515 Rogowo Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych