• Technikum weterynarii

• TECHNIK WETERYNARII wykonuje czynności pomocnicze w diagnostyce i leczeniu zwierząt, a także czynności w obszarze zadań inspekcji sanitarnej; prowadzi inseminację, hodowlę i chów zwierząt.

KWALIFIKACJE ZAWODOWE:

- prowadzenie chowu i inseminacji zwierząt

- wykonywanie czynności pomocniczych w zakresie usług weterynaryjnych oraz kontroli i nadzoru weterynaryjnego

PRACA: asystent lekarza weterynarii, ogrody i sklepy zoologiczne, schroniska dla zwierząt, weterynaryjna inspekcja pracy oraz nadzór sanitarno-weterynaryjny, zakłady przetwórstwa spożywczego, firmy związanie z agrobiznesem np. hipoterapia.

• Technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

• TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA I AGROTRONIKI organizuje, kontroluje i wykonuje prace wymagające użycia maszyn i urządzeń w produkcji rolniczej, diagnozuje uszkodzenia, nadzoruje, wykonuje demontaż, naprawy i montaż maszyn oraz urządzeń rolniczych.

KWALIFIKACJE ZAWODOWE:

- eksploatacja pojazdów, maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w rolnictwie

-eksploatacja systemów mechatronicznych w rolnictwie

PRACA: własne gospodarstwo z możliwością korzystania z dopłat bezpośrednich i funduszy UE, działy handlowe firm sprzedających sprzęt rolniczy, serwisy naprawcze maszyn rolniczych.

• Technikum inżynierii środowiska i melioracji wodnych

• TECHNIK INŻYNIERII ŚRODOWISKA I MELIORACJI

wykonuje oraz nadzoruje eksploatację systemów wodno-melioracyjnych, zabezpieczeń przeciwpowodziowych, określa zagrożenia środowiska naturalnego.

KWALIFIKACJE ZAWODOWE:

- organizacja i przeprowadzenie robót związanych z budową obiektów inżynierii środowiska

- organizacja i prowadzenie robót melioracyjnych

PRACA: przedsiębiorstwa wykonawcze i usługowe, ośrodki badań i kontroli środowiska, pracownie projektowe i pomiarowe, urzędy administracji terenowej, biura geodezyjne.

• Technikum architektury krajobrazu

• TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

przygotowuje, urządza i pielęgnuje tereny zieleni miast i obszarów wiejskich, nadzoruje pielęgnację parków, produkuje rośliny ozdobne i materiał szkółkarski.

KWALIFIKACJE ZAWODOWE:

- projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu

- organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu

PRACA: biura projektowe, własna działalność, placówki ochrony zabytków, administracja państwowa.

• Technikum rolnicze

• Technik rolnik organizuje, nadzoruje i wykonuje prace związane z hodowlą roślin, nasiennictwem oraz produkcją roślin i hodowlą zwierząt w gospodarstwach rolnych.

- prowadzenie produkcji rolniczej

- organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej

PRACA: prowadzenie własnego gospodarstwa rolnego, przedsiębiorstwa rolnicze (produkcyjne, usługowe i handlowe), urzędy i instytucje służb rolnych, ODR-y, Urzędy Gminy, Starostwa Powiatowe, Agencje RiMR, własna działaność gospodarcza (gospodarstwo agroturystyczne, ogrodnictwo ekologiczne, marketing produktów rolnych)