• Zielone zajęcia

      16.01.2022

      Dzięki pięknemu otoczeniu naszej szkoły, możemy wiele zajęć odbywać na łonie przyrody. Grupa uczniów technikum  inżynierii środowiska i melioracji z klasy drugiej często w ten sposób odbywa pomiary i niwelację terenu.

     • W teatrze Horzycy

      16.01.2022

      8 października 2021 roku mieliśmy okazję odwiedzić Toruń, przemaszerować przez Stare Miasto, odwiedzić Kopernika i pogłaskać osiołka. Głównym celem podróży był dla nas tego dnia Teatr Horzycy i „Krzyżacy”. Chociaż nie mamy z wiadomych powodów zdjęć z samego spektaklu, to zostawił on w nas wiele wspaniałych emocji. Powiązanie różnych form przekazu, posłużenie się światłem i dźwiękiem, różnorodnymi rodzajami muzyki z różnych epok, obrazem, cieniem, kontrastami i kontrowersją odzieży, fryzur, zadziwiło nas wszystkich, wzbudzając wiele niekłamanych wzruszeń. Na długo pozostanie w nas to niezwykłe widowisko i jego antywojenny wydźwięk.

     • Otrzęsiny 2021

      16.01.2022

      1 października 2021 roku w szeregach braci uczniowskiej ZS CKR im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu powitaliśmy po uczniowsku pierwszo- i drugoklasistów, których nie "otrzęśliśmy" wcześniej z powodu zdalnego nauczania. Życzyliśmy im wielu sukcesów i wszystkiego dobrego. Aby się powiodło otrzymali oni prezent w postaci eliksiru zachęcającego do nauki i wzorowego zachowania - zdrowy soczek cytrynowy.

      W imieniu zarządu samorządu uczniowskiego Agata Małkińska zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy integracyjnej. Było radośnie, miło i sympatycznie.Wejście do braci uczniowskiej naszej szkoły nie było wcale takie proste. Jeszcze od września poprzedniego roku szkolnego czekała zaniedbana przez nas grupa drugoklasistów, biednych i takich nieotrzęsionych. Dodatkowo grupa pierwszoklasistów z obecnego roku szkolnego. Wszyscy otrzymali stosowne kocie etykiety i kocie ogonki. Zadbaliśmy także o nowych nauczycieli.

      Wszyscy rozwiązywali złożone zadania z gramatyki, literatury, fizyki, matematyki, itp., wymyślano hasła promujące klasy i kierunki kształcenia, opisywano wychowawców, malowano portret Dyrektor Szkoły, szukano sposobów, by rozśmieszyć króla i królową, popisywano się tężyzną fizyczną, itp. Następnie wysłuchaliśmy przysięgi naszych młodszych kolegów i nowych nauczycieli, którzy mogli odpiąć kotki z piersi i zdjąć ogonki.

      Po części „ oficjalnej” wzięliśmy udział w ognisku, gdzie każdy mógł upiec kiełbaskę, chleb i spałaszować na świeżym powietrzu w otoczeniu rówieśników

     • Agro Show 2021

      16.01.2022

      Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszy i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku. AGRO SHOW od lat postrzegane jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. AGRO SHOW  to również kompleksowa wystawa, podczas której swoją aktualną ofertę pokazują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Dzięki temu rolnicy przybywający na AGRO SHOW podczas 4 dni Wystawy mają możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Mogą też spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami wszystkich liczących się instytucji i agencji związanych z branżą rolniczą.

      Nasi uczniowie wybrali się na wystawę w dniu 24 września 2021 roku.

     • Spotkanie na polu z nauką i doradztwem

      16.01.2022

      W ramach rozwijającej się współpracy Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie ze szkołami ponadpodstawowymi, kształcącymi w obszarze rolnictwa w województwie kujawsko-pomorskim 20 września odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Spotkania na polu z nauką i doradztwem”. Spotkanie zorganizowane zostało wspólnie z Politechniką Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (PBŚ) w Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji im. Leona Janty-Połczyńskiego w Minikowie.

      21 września 2021 roku grupa uczniów technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wraz z nauczycielem p. Pawłem Brudzyńskim uczestniczyła w " Spotkaniu na polu z nauką i doradztwem". Wyjazd był także doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy i umiejętności z zakresu nowoczesnego rolnictwa

     • Centralna Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 Szkół Prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

      16.01.2022

      10 września 2021 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu odbyła się „Centralna Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 Szkół Prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi”. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Przybyły na nią poczty sztandarowe oraz dyrektorzy wszystkich 59 szkół prowadzonych przez MR i RW. Obecny był również Pan Minister Grzegorz Puda oraz dyrektor Departamentu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Robert Jakubik.

      Każdy z pocztów sztandarowych reprezentujących poszczególne szkoły został zaprezentowany na początku uroczystości. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu reprezentował poczet w składzie: Kamila Błaszkiewicz, Agata Małkińska, Oskar Osmański oraz Paulina Szulc. Dla naszych uczniów to wielkie przeżycie, ponieważ szkoła od niedawna funkcjonuje pod skrzydłami MR i RW.

      Dziękujemy całej społeczności szkolnej ZSCKR w Studzieńcu za piękną uroczystość i rodzinną atmosferę, która sprawiła, że poczuliśmy się częścią wyjątkowej grupy szkół.

     • Agra 2021

      16.01.2022

      Targi Agra Rypin - jesteśmy obecni.

      Starostwo Powiatowe w Rypinie wraz z Miastem Rypin i Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie zorganizowało trzydziestą pierwszą imprezę wystawienniczo targową połączoną z Dożynkami Powiatowymi Rypin Agra 2021.

      Impreza odbyła się w dniach 10-12 września 2021 r. na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rypinie.

      Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie reprezentował dyrektor dr Ryszard Zarudzki i dyrektor Oddziału w Zarzeczewie Stanisław Piątkowski. W spotkaniu wziął udział poseł na sejm Jan Krzysztof Ardanowski oraz przedstawiciele samorządów i instytucji współpracujących z rolnikami.  

      Otwarcia Rypin Agra 2021 dokonał Burmistrz Miasta Rypina Paweł Grzybowski i Starosta Powiatu Rypińskiego Jarosław Sochacki w sobotę 11 września.

      W niedzielę 12 września odbyła się uroczysta msza święta koncelebrowana przez rypińskich księży Andrzeja Krasińskiego i Jacka Lubińskiego. Lokalne koła gospodyń wiejskich uczestniczyły w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

      Podczas targów można było zwiedzać stoiska firm związanych z rolnictwem oraz okołorolnicze.

     • Zmiana nazwy szkoły

      16.01.2022

      Zarządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dniem 1 września 2021 roku Zespół Szkół Nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu zmienia nazwę na „ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO IM.ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ W NADROŻU”

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu
   • sekretariat@zs4nadroz.pl
   • (54)270-31-12
   • Nadróż 1 87-515 Rogowo Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych