• Benefis "Nic nie muszę! Wszystko mogę!"

      17.11.2023

      W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu miała miejsce niecodzienna piękna uroczystość. Świętowaliśmy jubileusz czterdziestolecia pracy zawodowej w naszej szkole i odejście na emeryturę nauczyciela matematyka p. Janusza Kornowskiego.

      Wielką radość zarówno naszemu Matematykowi, jak i całej społeczności szkolnej sprawili liczni goście w osobach rodziców, absolwentów, emerytowanych pracowników szkoły.

      Samorząd Szkolny pod opieką p. M. Drwenckiej, wspierany przez wspaniałą grupę absolwentów, przygotował bogaty program artystyczny. Benefisant zasiadł na specjalnie przygotowanym dla Niego fotelu i wziął aktywny udział w przebiegu uroczystości. Ze wzruszeniem wysłuchał przygotowanych wystąpień redakcji gazetki szkolnej CEKAERKI, Samorządu Szkolnego, absolwentów – pracowników ZS CKR i przybyłych gości, Rady Rodziców, byłego dyrektora p. Jerzego Misiaka i obecnego p. Radosława Wiśniewskiego.

      Przedefilował przed Nim oddział „uczniów – Kornowskich”, sobowtórów cytujących zabawne powiedzonka Matematyka. Odpowiedział na pytania dotyczące pracy w naszej szkole i życia prywatnego. Zachwycił się wykonaniem licznych utworów muzycznych. Otrzymał wiele ciepłych słów, gestów sympatii, kwiatów i upominków. Benefis był okazją do pięknych wspomnień i wzruszeń dla wszystkich obecnych. Wykonano dziesiątki pamiątkowych zdjęć.

      Chcielibyśmy Panu podziękować za 40 lat pracy w naszej szkole. Zawsze okazywał nam Pan wszystkim cierpliwość, wyrozumiałość. W pracy kierował się Pan mądrością i szacunkiem do uczniów. Oni odwzajemniali się tym samym. Podczas lekcji był Pan dla uczniów, nie zostawiał ich z niewiadomymi. Życzymy Panu spokoju i zasłużonego odpoczynku na emeryturze, spełnienia dotychczas niespełnionych marzeń.

      Bez Pana nasza szkoła to nie będzie już ta sama szkoła, dlatego prosimy tu bywać, odwiedzać nas, wracać. To jest już na zawsze Pana miejsce na Ziemi. Dziękujemy za to, że Pan był i będzie, dziękujemy za wszystko.

       

       

       

       

       

     • Szkoła do hymnu

      17.11.2023

      W dniu dzisiejszym nasza szkoła włączyła się do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie oraz nauczyciele wspólnie odśpiewali nasz Hymn narodowy.

      Po odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" Pan dyrektor Radosław Wiśniewski wręczył nagrody rzeczowe laureatom szkolnego konkursu "Niepodległa".

      Konkurs wygrała Patrycja Witkowska, II i III miejsce zajęli Oliwia Kostrzewska oraz Adam Kaślewicz. Serdecznie gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu.

       

       

       

       

       

       

     • Konkurs recytatorski

      09.11.2023

      30.11.2023 w ZSCKR odbył się wewnątrzszkolny etap konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej. Konkurs cieszył sie dużym zainteresowaniem. Z grupy recytatorow p. Grażyna Angowska i p.Milena Sobocińska-Krupska wyłoniły 3 zwyciężczynie. Agata Małkinska, Zuzanna Gorzki oraz Zuzanna Lichnerowicz będą reprezentowały szkołę w 32 Turnieju Recytatorskim Poezji Patriotycznej organizowanym w RDK 16.11.2023r. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, wrażliwości i świadomości wygłaszania bardzo trudnej, patriotycznej poezji. Agacie, Zuzi i Zuzi zyczymy powodzenia na dalszym etapie.

       

       

     • Konkurs

      30.10.2023

      Konkurs dla szkół na najlepszy biznesplan - Moje zrównoważone i innowacyjne gospodarstwo

      Zapraszamy uczniów szkół rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do udziału w konkursie „Moje zrównoważone i innowacyjne gospodarstwo” na najlepszy biznesplan. Zgłoszenia wraz z pracami konkursowymi przyjmujemy do 15 listopada 2023 r. Na najlepsze prace czekają atrakcyjne nagrody pieniężne oraz upominki rzeczowe.

      Kto może wziąć udział?

      Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Do Konkursu mogą się zgłaszać zespoły od 3 do 6 osób. W skład zespołu mogą wchodzić zarówno uczniowie, którzy uczestniczyli, jak i nie uczestniczyli w szkoleniu nt. sporządzania biznesplanów organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

      Konkurs ma na celu zachęcanie do podejmowania w swoim gospodarstwie rodzinnym inicjatyw, w tym przy wykorzystaniu środków unijnych, na rzecz jego rozwoju. Należy uwzględnić innowacyjne rozwiązania, efektywne wykorzystanie zasobów oraz łagodzenie presji środowiskowej przez produkcję rolniczą.

      Szczegóły dotyczące zgłoszeń oraz regulamin konkursu dostępne pod linkiem: bit.ly/46AyUWl

       

       

       

       

       

       

     • Przerwa na czytanie

      27.10.2023

      Przystąpiliśmy do do czwartej międzynarodowej edycji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM-u w Gorzowie Wielkopolskim.

       

       

       

       

       

       

     • Konkurs

      27.10.2023

      Konkurs!!!

      Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Liga Ochrony Przyrody organizują konkurs dla szkół pt. ,, Mój las". Temat i forma pracy jest uzależniona od kategorii wiekowej. Dla nas temat brzmi ,,Las a społeczeństwo", który należy wykonać opisowo, uzupełniając rysunkami, szkicami lub zdjęciami. Szczegóły znajdują się w regulaminie zamieszczonym poniżej. Zachęcamy do wzięcia udziału.

       

       

       

       

       

       

     • Międzynarodowe Święto Drzewa

      24.10.2023

      Jak co roku w październiku obchodziliśmy Międzynarodowe Święto Drzewa. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń ekologicznych naszej szkoły, podczas którego promujemy zieleń sadząc drzewa na terenie przyszkolnym.

      Grupa uczniowów klas pierwszych i drugich przygotowała apel, którego celem było zwiększenie świadomości na temat znaczenia drzew i lasów dla środowiska. Na apelu obecni byli pracownicy Nadleśnictwa Skrwilno, którzy dodali od siebie kilka informacji. Po apelu uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami przystąpili do sadzenia świerków. Fachową pomocą służyli Pani Ania i Pan Mateusz z Nadleśnictwa.

      W czasie trwania święta rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Moje szczęśliwe drzewo". Zwyciężczynią została Otylia Witkowska, drugie miejsce zajęła Zuzanna Lichnerowicz, trzecie Aleksandra Leszczyńska. Gratulujemy nagrodzonym, pozostałym biorącym udział dziękujemy.

       

       

       

       

       

       

     • Zajęcia praktyczne

      24.10.2023

      Uczniowie klasy 3ATB technikum inżynierii środowiska i melioracji wraz z nauczycielem Tomaszem Bonieckim zakładali i przygotowywali nowe kompostowniki do pracy. Dużo u nas zieleni i wykorzystamy tak drogocenne materiały do wytworzenia kompostu, który zostanie wykorzystany przez architekturę krajobrazu do szklarni znajdującej się obok. Młodzież chętnie włączyła się w ten jakże mało pachnący temat.

      Prace będą trwały dalej.

       

       

       

       

       

       

     • Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym

      18.10.2023

      W dniu 16.10.2023r. w ZSCKR w Nadrożu odbyły się szkolne eliminacje konkursu ,,Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym,, uczniowie rozwiązywali test 30 pytań zamkniętych w formie online. Pierwsze miejsce zajęła Justyna Ławicka 21 pkt, drugie Przemysław Romanowski 19 pkt, trzecie Oliwia Kostrzewska 18 pkt. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy, a Justynie życzymy powodzenia na etapie krajowym 15-16 listopada w Warszawie. Dziękujemy również komisji w składzie: P. Łukasz Paliński, P. Małgorzata Bałtowska- Ciemniecka, P. Dalia Machalińska.

       

       

       

       

       

       

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu
   • (54)270-31-12
   • Nadróż 1 87-515 Rogowo Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych