• Konkurs odwołany

      12.05.2022

      Szanowni Państwo,

      z przykrością informujemy, iż z powodu braku wystarczającej liczby zgłoszeń jesteśmy zmuszeni odwołać VII Przegląd Poezji i Prozy Jana Pawła II organizowany  w ZS CKR w Nadrożu 25.05. 2022.

      Planujemy przeprowadzenie konkursu w przyszłym roku szkolnym w innym, dogodnym terminie.

      Z wyrazami szacunku
      Organizatorzy 

       

     • Wyjazdy zawodoznawcze rozwijają umiejętności branżowe

      04.05.2022

      Wyjazdy zawodozawcze to jeden z najlepszych sposobów na poznanie swojego przyszłego miejsca pracy.  Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nadrożu regularnie korzystają z tej formy nauki. Klasa pierwsza technikum weterynarii odwiedziła gospodarstwo rolne „KozieŁawy” Państwa Emilii i Krzysztofa Witkowskich. Gospodarstwo specjalizuje się w hodowli kóz ras mlecznych oraz produkcji sera z mleka pochodzącego prosto z udoju. Podczas spotkania dokładnie omówiono przepisy i obowiązujące pozwolenia z zakresu Inspekcji Weterynaryjnej konieczne do prowadzenia działalności związanej z produkcją serów kozich. Dla uczniów technikum weterynarii to ciekawe doświadczenie możliwości poznania różnorodnych form działalności rolniczej i szersze spojrzenie na własną przyszłość po zakończeniu edukacji w szkole

      Z myslą poszerzenia własnej wiedzy uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa i agrotronikii odwiedzili w ramach wyjazdu zawodoznawczego firmę „Czajkowski uprawa pasowa” w Sokołowie. Młodzież zapoznała się z nowoczesnymi technologiami uprawy gleby oraz poznała  produkcję agregatów od momentu projektu do etapu odbioru i wysyłki.

      Wizyta zawodozawcza daje możliwość praktycznego poznania zawodu. Uczniowie mają możliwość zadania pytania osobie, która wykonuje dany zawód – jest więc ekspertem. Młodzi ludzie uczniowie pozyskują również  informacje związane ze specyfiką zawodu.

     • Nowy kierunek kształcenia

      04.05.2022

      Rolnictwo to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki. W sposób szczególny jego wagę podkreślają wydarzenia za naszą wschodnią granicą, które odcisnęły swoje negatywne piętno na życiu ludności. Potrzebni są profesjonaliści,  którzy będą w stanie sprostać nowym wyzwaniom.  Po przejęciu Zespołu Szkół w Nadrożu przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pojawiły się nowe perspektywy kształcenia przyszłych przedsiębiorców rolnych. Od nowego roku szkolnego rozpocznie się kształcenie w zawodzie technik rolnik.

      Podejmując naukę w tym technikum uczeń zdobędzie  wiedzę dotyczącą min. uprawy roślin i chowu zwierząt. Rozwijane będą również  kompetencje menadżerskie, ponieważ dzisiejsze gospodarstwo to firma, która wymaga sprawnego zarządzania.  Kierunek technik rolnik  jest atrakcyjny dla uczniów, którzy chcą profesjonalnie organizować i prowadzić gospodarstwo rolne w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej. Absolwent tego kierunku  może samodzielnie prowadzić własną działalność gospodarczą przejmując gospodarstwo rolne. Zatrudnienie może znaleźć także  w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych oraz  w urzędach i instytucjach rolnych.

      Szkoła zapewnia bazę kształcenia praktycznego. Dysponuje 60 ha gospodarstwem  rolnym . W trakcie nauki realizowany jest kurs prawa jazdy kat. T. orasz B. Ukończenie technikum daje możliwość ubiegania się o środki z programu „Mody Rolnik”.

      Dla osób pełnoletnich pragnących związać swoją przyszłość z rolnictwem lub zakupić grunty rolne ciekawą perspektywą jest oferowany przez ZS CKR w Nadrożu, dwusemestralny kurs dający takie możliwości.

      Kwalifikacyjny kurs zawodowy – prowadzenie produkcji rolniczej uruchomiony zostanie od września 2022 roku. Będzie prowadzony w systemie zaocznym, a część zajęć teoretycznych droga on-line.

     • Otworzyliśmy nasze drzwi!

      19.04.2022

      We wtorek 12 kwietnia w ZS CKR w Nadrożu zorganizowano Dzień Otwarty. Szkołę odwiedzili ósmoklasiści  z powiatu rypińskiego, lipnowskiego i golubsko-dobrzyńskiego.

      Dzień Otwarty to wielkie wydarzenie w życiu szkoły.  To okazja do zaprezentowania oferty edukacyjnej, zajęć dodatkowych oraz pochwalenia się sukcesami szkoły. W tym roku szkołę odwiedziły grupy zorganizowane oraz rodzice z dziećmi.

      Na odwiedzjących szkołę czekały pracownie zawodowe: architektury krajobrazu, weterynarii, inżynierii środowiska i melioracji, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz rolnictwa. W pracowniach zawodowych promowano kierunki kształcenia oraz przybliżono perspektywy zatrudnienia.

      Inżynieria środowiska przygotowała min.:  modele budowli hydrotechnicznych, gry                            i zabawy związane z budownictwem, mapami pogody i zjawiskami atmosferycznymi. Na zewnątrz wykonywano pomiary terenowe.

      Wiosennie przywitano gości w pracowni architektury krajobrazu. Uczniowie stworzyli nastrojowy klimat aranżując w klasie ogród. Uroku dodały rabaty wykonane z bratków oraz wielkanocne kompozycje.  Każdy z uczniów miał możliwość przez chwilę poczuć się architektem i zaprojektować własny obiekt z przygotowanych wcześniej  modelami.

      W pracowni weterynaryjnej młodzież zapoznała się z narzędziami wykorzystywanymi w codziennej pracy, modelami anatomicznymi zwierząt. Atrakcją było spotkanie ze  zwierzętami – psem bernardynem długowłosym o wdzięcznym imieniu Gift  oraz stałymi mieszkańcami pracowni papugami. Młodzież wykonywała badania lekarskie, mikroskopowe, kolczykowała oraz przeprowadzała badanie jakości mleka. Uczniowie wzięli  udział w krótkim szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy zwierzętom. Odwiedzjący zapoznali się z działaniem programu Corinth. Program wprowadził uczniów w wirtualny świat anatomii zwierząt. 

      Z kolei w szkolnych warsztatach oraz na terenie szkoły uczniowie mogli obejrzeć sprzęt i maszyny rolnicze. Szkoła gościła zaprzyjaźnione firmy takie jak:  Agro-Sieć Maszyny, autoryzowanego dealera Massey, Fergusona, Perkoz Brodnica i Sztan-Rol.

      Dla uczniów przygotowano szereg niespodzianek w klasach kształcenia ogólnego. W klasie polonistycznej  było spotkanie z mieszkańcami Soplicowa. Próbowano swoich sił w łamańcach językowych i przysłowiach. Spotkanie zakończyło się konkursem wiedzy z lektury  oraz pamiątkowym zdjęciem. Uczniowie mieli okazję zagrać w szachy i gry planszowe oraz odwiedzić pracownię matematyczno-przyrodniczą, językową i bibliotekę szkolną.

      Duże zainteresowanie wzbudził wśród odwiedzjących pokaz musztry w wykonaniu grupy mundurowej. W sali gimnastycznej przygotowano szereg konkurencji sportowych.

      Odwiedzjących zachwyciło położenie i otoczenie szkoły oraz panująca atmosfera. Pogoda sprzyjała spacerom w szkolnym parku oraz po terenie szkoły.

      W internacie  uczniów zapoznano z porządkiem dnia, pokojami oraz ofertą dodatkową.                          W czasie wolnym uczniowie mogą korzystać z bazy sportowej – boiska, siłowni, sali gimastycznej lub z kącika wypoczynkowego oglądając tv,  grając na konsoli lub w gry planszowe. Gości poczęstowano mufinkami, koreczkami  oraz zdrowymi batonami energetycznymi.

      Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego zapewnia kandydatom przede wszystkim komfort nauki w stale doposażonych pracowniach. Jesteśmy otwarci na pomysły uczniów i rodziców. Stawiamy na bezpieczeństwo, integrację całej społeczności szkolnej  i rozwój ucznia. Nauka to nie tylko „sucha” teoria ale przede wszystkim kontakt z przyszłym pracodawcą, wyjazdy zawodoznawcze, lekcje w terenie oraz praktyki. Atutem szkoły jest rozwijająca się baza dydaktyczna. Zapewniamy zajęcia z udziałem wykfalifikowanej kadry oraz wykorzystujemy  nowoczesne technologie w procesie nauki.

      M. Bednarczuk, M. Sobocińska-Krupska

     • Pierwszy dzień wiosny

      23.03.2022

      W poniedziałek, 21 marca 2022 oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tego dnia wiele się działo: dzień bez plecaka, nowa "Rada Pedagogiczna", palenie Marzanny, a na koniec ognisko i pyszne kiełbaski.

     • Wycieczka

      23.03.2022

      Grupa uczniów naszej szkoły odwiedziła stolicę. Wzięła udział w Targach Warsaw Home Green Days w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, gdzie architekura krajobrazu mogła poszerzyć swoją wiedzę zawodową. Można było zapoznać się z najnowszymi trendami w urządzaniu terenów zieleni w elementy małej architektury. Na wycieczce nie zabrakło też czasu na krótką powtórkę historii. Odwiedziliśmy Starówkę, Grób Nieznanego Żołnierza. Wieczorem zmęczeni ale pełni wrażeń ruszyliśmy do Nadroża.

     • Dzień Kobiet

      23.03.2022

      8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Panowie bardzo starali się, by ten dzień był wyjątkowy. Poza goździkami i rajstopami dawanymi w prezencie z przymrużeniem oka, zorganizowali przezabawną akademię. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w poniższej galerii, a wszystkim kobietom życzymy dużo zdrowia i uśmiechu!

     • Wybory do SU

      20.03.2022

      3 marca 2022 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nadzorowała je komisja w składzie: opiekun Samorządu - p. Marzena Drwencka oraz przedstawiciele klas: Kacper Pniewski, Szymon Witkowski, Paulina Skrobisz, Kamila Olszewska i Dominika Bieńkowska. Nauczyciele i uczniowie głosowali na pięcioro przez siebie wybranych kandydatów spośród prawie dwudziestki zgłoszonych. 

      10 marca odbyło się zebranie uczniów z najwyższą liczbą głosów, podczas którego dokonano za zgodą zebranych przydziału funkcji i obowiązków. 

      NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2022/2023

      • przewodnicząca - Agata Małkińska
      • zastępca - Paulina Szulc
      • sekretarz - Kamila Błaszkiewicz
      • skarbnik - Sylwia Kuźnik
      • gazetkarze - Artur Konopacki i Maciej Szwajkowski
      • członkowie - Nikola Dopierała, Paulina Wiśniewska, Wiktoria Dankowska i Dawid Petrykowski

      Nowemu zarządowi życzymy satysfakcjonującej pracy ku pożytkowi nas wszystkich!

     • Mediacje w szkole

      28.02.2022

      Nasza szkoła od grudnia 2021 roku uczestniczy w programie "Mediacje w szkole", który jest częścią projektu Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej "Klimat szkoły. Tworzymy go razem.". Jest on współfinansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia przez Ministrerstwo Edukacji i Nauki. Udział w programie gwarantuje nam bezpłatne wsparcie szkoleniowo-wdrożeniowe w zakresie mediacji szkolnych i rówieśniczych na lata 2021-2023. Instytut Edukacji Pozytywnej zapewnia naszej szkole opiekę w zakresie organizacyjnym, merytorycznym i technicznym. W ramach programu nasza placówka korzysta ze szkoleń wprowadzających dla Rady Pedagogicznej, szkoleń dla rodziców, dostępu do platformy e-learningowej, na której dostępne są szkolenia online prowadzące do certyfikacji, warsztatów dla uczniów. Ponadto mamy możliwość korzystania ze specjalistycznych konsultacji, które prowadzą certyfikowani mediatorzy, psycholodzy, pedagodzy i prawnicy.

      Dostęp do platformy szkoleniowej: nvcwszkole.pl

      Króko o mediacjach

      Mediacje są dobrowolne i poufne. Ich celem jest, przy pomocy bezstronnego i neutralnego mediatora porozumienie osób, które są w konflikcie. Mediator wspiera strony w znalezieniu zadawalającego i akceptowanego rozwiązania. Mediacje mają bezpośredni wpływ na rozwiązanie konfliktu - poczucie autorstwa oraz wpływu skutkuje przestrzeganiem przez strony ustalonych reguł, budowany jest pozytywny wizerunek w relacjach z grupą rówieśniczą poprzez wspieranie konstruktywnych sposobów rozwiązywania konfliktów. Mediacje pozwalają na przedstawienie swoich uczuć, potrzeb, zmniejszają lęk. Ponadto niezwykle ważne jest to, że podczas mediacji nie ma zaangażowania osób trzecich. Konflikt pozostaje własnością tylko zainteresowanych stron.

     • POMOC DLA UKRAINY

      27.02.2022

      Samorząd szkolny, PCK i wolontariat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu zapraszają całą społeczność szkolną do udziału w zbiórce artykułów i funduszy dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Wszelkie produkty prosimy przynosić od poniedziałku 28.02.2022 roku do biblioteki szkolnej. POMÓŻ, WŁĄCZ SIĘ W AKCJĘ, WESPRZYJ!

      Wszystkie zebrane artykuły będą przewożone do punktu zbiorczego w RCS.

      https://www.facebook.com/powiatrypinski/posts/2381682151969859

     • Zdrowie w Twoich rękach!

      27.02.2022

      W poprzednim tygodniu w naszym internacie odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie promowali zdrowie odżywanie. W poniższych linkach zobaczycie, jak przebiegało nie tylko teoretyczne spotkanie, ale także praktyczne wykorzystanie w kuchni m.in. pysznego miodu.

       

      https://fb.watch/brqCBpb6v9/

      https://fb.watch/brqDNhFlyk/

     • Szkolny konkurs weterynaryjny

      20.02.2022

      Zapraszamy przyszłych techników weterynarii do wzięcia udziału w konkursie!

      Konkurs składa się z dwóch etapów: test wiedzy (28.02.2022) oraz test praktyczny (02.03.2022).

      Pamiętajcie, by się zapisać! Macie czas do 24 lutego.

      Więcej informacji znajdziecie w poniższym regulaminie konkursu.

     • Segregować trzeba umieć

      20.02.2022

      Zorganizowaliśmy konkurs dla uczniów klas VI-VII szkół podstawowych, którego przedmiotem jest zaprezentowanie możliwości segregacji odpadów produkowanych w gospodarstwach domowych.

      Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę, która będzie spełniać następujące wymagania:

      • kolaż ze zdjęć o wymiarch min. A2
      • odbitki kolorowe lub czarno białe
      • romiar zdjęć min. 10x15 cm
      • opisy zdjęć nie są obowiązkowe
      • na odwrocie pracy imię i nazwisko autora
      • dołączone oświadczenie o posiadaniu praw autorskich do fotografii 

      Prace należy dostarczyć do sekretariatu szkoły do 31 marca 2022.

      Więcej szczegółów znajdziecie w poniższym regulaminie konkursu.

     • Święta, święta, święta...

      10.02.2022

      Wszystkim Przyjaciołom naszej szkoły, emerytowanym i czynnym pracownikom, całej naszej szkolnej społeczności w tym przedświątecznym czasie wiele nadziei na pozytywne i  lepsze  jutro. 

      Póki jeszcze jesteśmy w szkole popatrzmy na siebie cieplejszym wzrokiem. Dostrzeżmy wokół siebie osoby potrzebujące pomocy, przyjaźni, akceptacji, zwykłej ludzkiej życzliwości  i zwróćmy się ku nim z wyciągniętą dłonią i uśmiechem.

      Grudzień to czas, gdy mimo mroźnej pogody i śniegu za oknem nasze serca nieco topnieją, budzi się nasza wrażliwość, pogoda ducha  i radość. Cieszmy się każdym wspólnym dniem, towarzystwem osób, które tworzą atmosferę szkolną, przeżyjmy pięknie nasze klasowe wigilie i pokażmy sobie, jak ważni wszyscy dla siebie jesteśmy.

      Spokojnych, pięknych Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnej atmosferze z ludźmi, których kochamy najbardziej. Wszystkim dużo zdrowia , byśmy jak najszybciej mogli wrócić do nauczania stacjonarnego i realizować nasze kolejne plany, a mamy ich multum. Moc najpiękniejszych pozdrowień ślemy do wszystkich Waszych domów i rodzin

     • Mikołajkowe mistrzostwa szkoły w szachach

      10.02.2022

      Całe trzy dni zajęło rozstrzygnięcie kolejności uczniów na podium w Mikołajkowych Mistrzostwach Szkoły w Szachach. W rundzie zasadniczej każdy z 12 graczy rozegrał po 4 partie. Piątka najlepszych graczy i startujący z „dziką kartą” Jonasz Rokiciński rozegrali rundę finałową na zasadzie każdy z każdym. Mistrzostwo szkoły zdobył Kajetan Faltynowski z jedną porażką i czterema zwycięstwami, a drugie miejsce ex aequo Jonasz Rokiciński i Filip Skorupski, którzy mieli po trzy zwycięstwa, porażkę i remis w partii bezpośredniej.

      Koniecznym okazało się przeprowadzenie meczu dodatkowego, który także zakończył się... remisem. Dlatego, najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem okazało się przyznanie obu graczom wice-mistrzostwa.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu
   • (54)270-31-12
   • Nadróż 1 87-515 Rogowo Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych