• Szkolny konkurs weterynaryjny

      20.02.2022

      Zapraszamy przyszłych techników weterynarii do wzięcia udziału w konkursie!

      Konkurs składa się z dwóch etapów: test wiedzy (28.02.2022) oraz test praktyczny (02.03.2022).

      Pamiętajcie, by się zapisać! Macie czas do 24 lutego.

      Więcej informacji znajdziecie w poniższym regulaminie konkursu.

     • Segregować trzeba umieć

      20.02.2022

      Zorganizowaliśmy konkurs dla uczniów klas VI-VII szkół podstawowych, którego przedmiotem jest zaprezentowanie możliwości segregacji odpadów produkowanych w gospodarstwach domowych.

      Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę, która będzie spełniać następujące wymagania:

      • kolaż ze zdjęć o wymiarch min. A2
      • odbitki kolorowe lub czarno białe
      • romiar zdjęć min. 10x15 cm
      • opisy zdjęć nie są obowiązkowe
      • na odwrocie pracy imię i nazwisko autora
      • dołączone oświadczenie o posiadaniu praw autorskich do fotografii 

      Prace należy dostarczyć do sekretariatu szkoły do 31 marca 2022.

      Więcej szczegółów znajdziecie w poniższym regulaminie konkursu.

     • Święta, święta, święta...

      10.02.2022

      Wszystkim Przyjaciołom naszej szkoły, emerytowanym i czynnym pracownikom, całej naszej szkolnej społeczności w tym przedświątecznym czasie wiele nadziei na pozytywne i  lepsze  jutro. 

      Póki jeszcze jesteśmy w szkole popatrzmy na siebie cieplejszym wzrokiem. Dostrzeżmy wokół siebie osoby potrzebujące pomocy, przyjaźni, akceptacji, zwykłej ludzkiej życzliwości  i zwróćmy się ku nim z wyciągniętą dłonią i uśmiechem.

      Grudzień to czas, gdy mimo mroźnej pogody i śniegu za oknem nasze serca nieco topnieją, budzi się nasza wrażliwość, pogoda ducha  i radość. Cieszmy się każdym wspólnym dniem, towarzystwem osób, które tworzą atmosferę szkolną, przeżyjmy pięknie nasze klasowe wigilie i pokażmy sobie, jak ważni wszyscy dla siebie jesteśmy.

      Spokojnych, pięknych Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnej atmosferze z ludźmi, których kochamy najbardziej. Wszystkim dużo zdrowia , byśmy jak najszybciej mogli wrócić do nauczania stacjonarnego i realizować nasze kolejne plany, a mamy ich multum. Moc najpiękniejszych pozdrowień ślemy do wszystkich Waszych domów i rodzin

     • Mikołajkowe mistrzostwa szkoły w szachach

      10.02.2022

      Całe trzy dni zajęło rozstrzygnięcie kolejności uczniów na podium w Mikołajkowych Mistrzostwach Szkoły w Szachach. W rundzie zasadniczej każdy z 12 graczy rozegrał po 4 partie. Piątka najlepszych graczy i startujący z „dziką kartą” Jonasz Rokiciński rozegrali rundę finałową na zasadzie każdy z każdym. Mistrzostwo szkoły zdobył Kajetan Faltynowski z jedną porażką i czterema zwycięstwami, a drugie miejsce ex aequo Jonasz Rokiciński i Filip Skorupski, którzy mieli po trzy zwycięstwa, porażkę i remis w partii bezpośredniej.

      Koniecznym okazało się przeprowadzenie meczu dodatkowego, który także zakończył się... remisem. Dlatego, najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem okazało się przyznanie obu graczom wice-mistrzostwa.

     • Nauka przyjemnością dla uczniów

      06.02.2022

      Mechanizacja rolnictwa i agrotroniki to nie tylko nauka, ale również pasja. Udowodnił to uczeń klasy II  ATB Olek Bejgier, który przygotował dla kolegów prezentację na temat działania i obsługi samojezdnego kombajnu do zbioru buraków ROPA Tiger 6.

      Olek jest zafascynowany tą maszyną i w przyszłości chce zdobyć uprawnienia operatora tego sprzętu. Cieszymy się, że w naszej szkole nauka nie jest przykrym obowiązkiem lecz spełnieniem zainteresowań i pasji.

     • Spółdzielnia Uczniowska

      06.02.2022

      Dzięki staraniom członków Samorządu Uczniowskiego reaktywowaliśmy pracę naszej szkolnej Spółdzielni Uczniowskiej. Teraz możemy podczas przerw robić na miejscu szybkie zakupy. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w działalność sklepiku.

     • Mikołajki

      06.02.2022

      Mikołajki to czas oczekiwany przez nas wszystkich. Od 6 grudnia czujemy wszechobecną świąteczną atmosferę. W szkołach uczniowie ubierają choinki, ozdabiają klasy i czekają na Mikołaja ze słodkimi podarunkami.

      W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nadrożu choinka w tym roku jest wyjątkowo piękna, pachnąca lasem i świętami.

      6 grudnia 2021 roku odbył się zainicjowany przez samorząd uczniowski mikołajkowy międzyklasowy konkurs piłki siatkowej i konkurs na świąteczny strój. Uczniowie mieli posiadać w swej codziennej odzieży elementy nawiązujące do tradycji bożonarodzeniowych. Wielu potraktowało zadanie niezwykle poważnie, co można podziwiać na załączonych zdjęciach. Najciekawsze prezentacje zostały nagrodzone voucherem na niepytanie w wybranym przez całą klasę dniu. Serdecznie gratulujemy wszystkim zaangażowanym w zabawę uczniom i ich wychowawcom.

     • Papugi

      06.02.2022

      Od dwóch lat w naszej szkole mamy nowy kierunek, który przyciąga uczniów kochających zwierzęta i pragnących w nieodległej przyszłości pracować z nimi i dla nich. Mowa tu oczywiście o weterynarii. Jeśli jest kierunek, to są także wspaniali nauczyciele, prawdziwi miłośnicy naszych mniejszych braci. Potrafią oni skutecznie rozwijać zainteresowania uczniów. Uczą miłości i zrozumienia potrzeb zwierząt, kształcą umiejętności niesienia im pomocy.

      Często goszczą u nas dwa czarne francuskie buldożki, spacerując po korytarzach ze swoją właścicielką – p. Weterynarz. Dają się pieścić, głaskać, tulić. Mamy też innego gościa  - biało-rudego pięknisia. Dodatkowo mieszkają u nas trzy papugi aleksandretty. Wiemy, że pojawią się niedługo kolejne zwierzaki, na co z niecierpliwością wszyscy czekają.

     • Rocznica Niepodległości

      01.02.2022

      Obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole szły równocześnie na wielu płaszczyznach. Tydzień wcześniej ogłoszono szkolny konkurs „Niepodległa-II edycja”.

      Kolejny konkurs tematyczny dotyczył patriotyzmu na fotografii.

      10 listopada odbyła się okolicznościowa akademia przeplatana poezją, piosenkami i melodiami patriotycznymi, faktami historycznymi. Pozwoliło nam to uświadomić sobie ogrom uczuć szacunku i wdzięczności, które nosimy w sobie dla naszych przodków, walczących o wolność Polaków.

      O 11:11 równocześnie we wszystkich pomieszczeniach odśpiewano Hymn "Mazurek Dąbrowskiego".

      Rozwiązywaliśmy też test "Niepodległa - edycja 2021".

     • Zieleń wokół nas

      01.02.2022

      W naszym  ZS CKR  od zawsze istnieje potrzeba dbania o zielone płuca przyrody, o piękno naszego otoczenia. Największy wkład w to przedsięwzięcie mają uczniowie technikum architektury krajobrazu. Dziękujemy klasie II i III technikum architektury krajobrazu za pracę i wysiłek włożone w przygotowanie terenu i posadzenie roślin na obszarze szkolnym.

     • Warsztaty z fizyki

      01.02.2022

      W ramach projektu "Ruchome święto" Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu organizuje spotkania - wykłady i warsztaty. 29 października 2021 roku odbyły się pierwsze warsztaty z fizyki, w których wzięła udział klasa I ATB. Kolejne, równie interesujące spotkanie, zaplanowane jest w listopadzie. Zajęcia prowadził dr Andrzej Karbowski.

     • Posłuchaj, ostatnio przeczytałam...

      01.02.2022

      Posłuchaj, ostatnio przeczytałam – to konkurs czytelniczy w naszej szkole. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Okazją do świętowania stał się konkurs czytelniczy "Posłuchaj, ostatnio przeczytałam".

      Wrażeniami z lektur z jury dzieliły się uczennice technikum ZS CKR, prezentując wybrane przez siebie książki. Wśród prezentowanych znalazły się m.in. „Stulecie winnych” Ałbeny Grabowskiej, „Oskar i Pani Róża” Emanuella Erica Schmita, „Pamiętniki” Nicholasa Sparksa, „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

      Wyróżnienie otrzymała Nikola Kalecka z kl. I technikum weterynarii, miejsce I Oliwia Kostrzewska z kl. II technikum weterynarii, miejsce II Nikola Dopierała kl. III technikum weterynarii, Paulina Szulc – kl. II technikum inżynierii środowiska i melioracji, miejsce III Kamila Błaszkiewicz kl. III technikum inżynierii środowiska i melioracji, Agata Małkińska, kl. III technikum inżynierii środowiska i melioracji.

      Dyplomy za uczestnictwo otrzymały: Laura Toczek kl. III technikum architektury krajobrazu, Wiktoria Ardanowska kl. III technikum architektury krajobrazu, Wiktoria Dziórlikowska kl. II technikum architektury krajobrazu.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

     • OWIUR

      24.01.2022

      Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Zawodów I stopnia (szkolne), które odbyły się 22 października.

     • Wyjazdy intergracyjne

      24.01.2022

      Od wielu lat w ZS CKR Nadrożu kultywujemy tradycję wyjazdów integracyjnych dla uczniów pierwszych klas na przełomie września i października.

      Celem wyjazdów jest umożliwienie młodzieży bliższego poznania się oraz nawiązania relacji także z wychowawcą na swobodnym gruncie poza szkołą. To zawsze niezwykle sympatyczne chwile, niosące ze sobą wiele pozytywnych emocji. Wyjeżdżaliśmy już  na zieloną szkołę, biwaki, wycieczki w różne ciekawe miejsca, do obiektów kulturalnych, muzeów, kin i teatrów.

      W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych także poprosili o możliwość wyjazdu, tym razem bardziej  rekreacyjnego. Wyruszyli do Cinema City i Jump Areny w Toruniu. Ponieważ w zeszłym roku z powodu nauczania zdalnego nie doszło do żadnego wyjazdu, obecnie wyjechali także uczniowie klas drugich.

      Jak się okazuje, w taki sposób wspólnie  spędzony wolny czas jest uczniom bardzo potrzebny. Daje możliwość porozmawiania między sobą, wymiany spostrzeżeń, ale teź poczucie przynależności do grupy klasowej, społeczności szkolnej i odpowiedzialności za nią.

      Wyjazdy realizują cele integracji, o czym świadczą zadowolone, uśmiechnięte twarze uczniów i natychmiast wyrażone chęci ponownych wycieczek.

     • Dzień Edukacji Narodowej

      17.01.2022

      14 października  to  Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów, pracowników szkoły i uczniów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Oświaty życzymy cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z Waszej codziennej pracy. Niech źródłem satysfakcji będą dla Was liczne osiągnięcia i sukcesy Waszych wychowanków.

     • Kochamy zwierzęta

      16.01.2022

      Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Brodnicy przyjęło pierwsze zwierzęta w dniu 12 września 1994r. Od początku założenia schroniska dla bezdomnych zwierząt Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt ściśle współpracuje z Urzędem Miasta w Brodnicy oraz urzędującym Burmistrzem. Urząd Miasta wraz z Radą Miasta i Burmistrzem w ramach dotacji pokrywa w znacznym stopniu koszty i wydatki związane z utrzymaniem schroniska dla bezdomnych zwierząt w Brodnicy.

      Od lat jesienią wolontariusze w naszej szkole ogłaszają zbiórkę funduszy, karmy, zabawek, okryć, koców dla schroniska dla zwierząt REKSIO w Brodnicy. Dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc. Zebrane pieniądze, karmę i inne potrzebne zwierzętom artykuły przekażemy do schroniska w najbliższym czasie.

     • Turniej Wiedzy Pożarniczej

      16.01.2022

      W poniedziałek 11 października w Urzędzie Gminy w Rogowie odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie wzięło udział 12 uczestników ze szkół podstawowych oraz średnich z terenu gminy Rogowo. Uczestnicy z najwyższą liczbą punktów przeszli do kolejnego etapu turnieju- powiatowego.

      Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Turnieju. Uczeń klasy IV Rafał Bieńkowski zajął I miejsce i dzięki temu będzie reprezentował nasza szkołę w eliminacjach powiatowych. Do konkursu uczniów przygotował p. Paweł Brudzyński.

     • Przeciąganie liny

      16.01.2022

      Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny.

      W piątek 8 października na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny. W rywalizacji wzięło udział 36 drużyn z 19 szkół rolniczych z terenu całej Polski.

      Drużyny naszych dziewczyn i miksta doznały jednej porażki i poczuły smak jednego zwycięstwa. Niestety tylko zwycięzcy grup wchodzili do strefy medalowej. Nasz wynik uplasował nas w środku 12- drużynowej stawki. Dziewczyny miały wyjątkowego pecha, bo przegrały tylko z późniejszymi mistrzyniami. Reprezentację ZS CKR w Nadrożu przygotował p. Paweł Brokos.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu
   • sekretariat@zs4nadroz.pl
   • (54)270-31-12
   • Nadróż 1 87-515 Rogowo Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych