• Konkurs

      30.10.2023

      Konkurs dla szkół na najlepszy biznesplan - Moje zrównoważone i innowacyjne gospodarstwo

      Zapraszamy uczniów szkół rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do udziału w konkursie „Moje zrównoważone i innowacyjne gospodarstwo” na najlepszy biznesplan. Zgłoszenia wraz z pracami konkursowymi przyjmujemy do 15 listopada 2023 r. Na najlepsze prace czekają atrakcyjne nagrody pieniężne oraz upominki rzeczowe.

      Kto może wziąć udział?

      Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Do Konkursu mogą się zgłaszać zespoły od 3 do 6 osób. W skład zespołu mogą wchodzić zarówno uczniowie, którzy uczestniczyli, jak i nie uczestniczyli w szkoleniu nt. sporządzania biznesplanów organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

      Konkurs ma na celu zachęcanie do podejmowania w swoim gospodarstwie rodzinnym inicjatyw, w tym przy wykorzystaniu środków unijnych, na rzecz jego rozwoju. Należy uwzględnić innowacyjne rozwiązania, efektywne wykorzystanie zasobów oraz łagodzenie presji środowiskowej przez produkcję rolniczą.

      Szczegóły dotyczące zgłoszeń oraz regulamin konkursu dostępne pod linkiem: bit.ly/46AyUWl

       

       

       

       

       

       

     • Przerwa na czytanie

      27.10.2023

      Przystąpiliśmy do do czwartej międzynarodowej edycji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM-u w Gorzowie Wielkopolskim.

       

       

       

       

       

       

     • Konkurs

      27.10.2023

      Konkurs!!!

      Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Liga Ochrony Przyrody organizują konkurs dla szkół pt. ,, Mój las". Temat i forma pracy jest uzależniona od kategorii wiekowej. Dla nas temat brzmi ,,Las a społeczeństwo", który należy wykonać opisowo, uzupełniając rysunkami, szkicami lub zdjęciami. Szczegóły znajdują się w regulaminie zamieszczonym poniżej. Zachęcamy do wzięcia udziału.

       

       

       

       

       

       

     • Międzynarodowe Święto Drzewa

      24.10.2023

      Jak co roku w październiku obchodziliśmy Międzynarodowe Święto Drzewa. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń ekologicznych naszej szkoły, podczas którego promujemy zieleń sadząc drzewa na terenie przyszkolnym.

      Grupa uczniowów klas pierwszych i drugich przygotowała apel, którego celem było zwiększenie świadomości na temat znaczenia drzew i lasów dla środowiska. Na apelu obecni byli pracownicy Nadleśnictwa Skrwilno, którzy dodali od siebie kilka informacji. Po apelu uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami przystąpili do sadzenia świerków. Fachową pomocą służyli Pani Ania i Pan Mateusz z Nadleśnictwa.

      W czasie trwania święta rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Moje szczęśliwe drzewo". Zwyciężczynią została Otylia Witkowska, drugie miejsce zajęła Zuzanna Lichnerowicz, trzecie Aleksandra Leszczyńska. Gratulujemy nagrodzonym, pozostałym biorącym udział dziękujemy.

       

       

       

       

       

       

     • Zajęcia praktyczne

      24.10.2023

      Uczniowie klasy 3ATB technikum inżynierii środowiska i melioracji wraz z nauczycielem Tomaszem Bonieckim zakładali i przygotowywali nowe kompostowniki do pracy. Dużo u nas zieleni i wykorzystamy tak drogocenne materiały do wytworzenia kompostu, który zostanie wykorzystany przez architekturę krajobrazu do szklarni znajdującej się obok. Młodzież chętnie włączyła się w ten jakże mało pachnący temat.

      Prace będą trwały dalej.

       

       

       

       

       

       

     • Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym

      18.10.2023

      W dniu 16.10.2023r. w ZSCKR w Nadrożu odbyły się szkolne eliminacje konkursu ,,Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym,, uczniowie rozwiązywali test 30 pytań zamkniętych w formie online. Pierwsze miejsce zajęła Justyna Ławicka 21 pkt, drugie Przemysław Romanowski 19 pkt, trzecie Oliwia Kostrzewska 18 pkt. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy, a Justynie życzymy powodzenia na etapie krajowym 15-16 listopada w Warszawie. Dziękujemy również komisji w składzie: P. Łukasz Paliński, P. Małgorzata Bałtowska- Ciemniecka, P. Dalia Machalińska.

       

       

       

       

       

       

     • Mistrzostwa szkoły w Tenisie Stołowym

      18.10.2023

      W poniedziałek 16 października w sali gimnastycznej odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym. Mistrzami Szkoły zostali Wiktoria Dankowska 5AT i Szymon Skowroński 2LTF. Drugie i trzecie miejsca zajęli Agata Małkińska i Paulina Murawska z 5AT oraz Mikołaj Wrzosek 1BTH i Mateusz Gołębiewski 3ATB. Uczniowie ci będę reprezentować Szkołę na zawodach powiatowych. Gratulacje!

       

       

       

       

       

       

     • Dzień Edukacji Narodowej

      13.10.2023

      12 października w sali gimnastycznej ZS CKR w Nadrożu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Akademia przygotowana została przez p. Milenę Sobocińską–Krupską i p. Kamila Osińskiego. W trakcie uroczystości uczniowie złożyli serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy, poświęcenie, cierpliwość, zrozumienie, kreatywność, pasję i zaangażowanie w wychowanie młodych pokoleń.

      Dziękujemy serdecznie za przybycie nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wszystkim uczestnikom uroczystości a w sposób szczególny dziękujemy emerytowanym nauczycielom i pracownikom szkoły.

       

       

       

     • Otrzęsiny

      11.10.2023

      ​​​​​​4 października odbyła się w Zespół Szkół CKR im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu uroczystość przyjęcia uczniów klas I–wszych oraz nowych nauczycieli do społeczności szkolnej, potocznie zwana ,,Otrzęsinami”.

       

      ​​​​​​​

      Uczestnicy musieli wykazać się talentem plastycznym, wokalnym i sprawnością fizyczną. Pierwszoklasiści portretowali swoich wychowawców, mieli okazję napić sie soku z cytryny lub pysznego mleczka.

      Imprezę przygotowali Agenci Specjalni z klasy II LTF.

      Zwieńczeniem imprezy było wspólne ognisko.

       

       

       

       

       

     • II Festiwal Dyni w Zespół Szkół CKR im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu

      11.10.2023

      Degustacje potraw przygotowane przez lokalne koła gospodyń wiejskich i szkolną kuchnię oraz wspólna zabawa to atrakcje drugiego już Festiwalu Dyni. Imprezę przygotowali nauczyciele i uczniowie technikum architektury krajobrazu. W tym dniu nasza szkoła gościła Dyrekcję, uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Nadrożu oraz przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Gulbin, Ugoszcza, Trąbina Rumunek i Kiełpin wraz z Panią Marzeną Łukowską - Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Dobrzyńskiej. Obecny był także rypiński Sanepid.

      Festiwal otworzył Dyrektor ZS CKR Radosław Wiśniewski po czym glos zabrały uczennice prezentując zebranym cenne informację o uprawie i walorach Dyni. Atrakcją dla podniebienia była zupa dyniowa oraz ciasta dyniowe.

       

       

       

       

       

       

       

     • Sprzątamy dla Polski

      11.10.2023

       

      ​​​​​​​

      Sprzątaliśmy dla Polski. To już dzisiaj w naszej szkole pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego wspieraliśmy po raz pierwszy w naszej szkole 6 edycję akcji ,,Sprzątamy dla Polski''. Akcja nasza zakończona sukcesem Nasi uczniowie z kl. V AT technikum inżynierii środowiska i melioracji i III ATB wraz z opiekunem Tomaszem Bonieckim podjęli wyzwanie i oczyścili ze śmieci teren przyszkolny i rowy po obu stronach jezdni w kierunku Brzuzego. Zostały zabrane i wywiezione tam gdzie ich miejsce.

       

       

       

       

       

       

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu
   • (54)270-31-12
   • Nadróż 1 87-515 Rogowo Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych