Konkurs czytelniczo - fotograficzny "Jesienne zaczytanie" rozstrzygnięty. Miejsce pierwsze: Zuzanna Lichnerowicz, miejsce drugie: Zuzanna Pelewska, Aleksandra Wielgosz, miejsce trzecie: Katarzyna Blumkowska. Gratulujemy.
Konkurs czytelniczo - fotograficzny "Jesienne zaczytanie" rozstrzygnięty. Miejsce pierwsze: Zuzanna Lichnerowicz, miejsce drugie: Zuzanna Pelewska, Aleksandra Wielgosz, miejsce trzecie: Katarzyna Blumkowska. Gratulujemy.
Wycieczka integracyjna klas czwartych do Torunia wprowadziła nas juz powoli w klimat zimy .Były łyżwy ,jarmark świąteczny i wypiekanie pierników na warsztatach w Żywym Muzeum Piernika. Zdobyliśmy nowe doświadczenia a wielu z nas posiada iście czeladnicze talenty.
W dniu 27 listopada w urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się gala wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Po raz trzeci laureatką tego stypendium w Naszej szkole została Izabela Pietrkiewicz z klasy V HTL, Izabela jest uczennicą w technikum architektury krajobrazu i tegoroczną maturzystką, życzymy jej dalszych sukcesów i wierzymy że jeszcze niejednokrotnie przyniesie dumę naszej ZSCKR.
22 listopada uczennice z Technikum Architektury Krajobrazu uczestniczyły w l Mistrzostwach florystycznych Szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Powierciu. Temat konkursu to : „ Eko Boże Narodzenie”. Wszystkie zespoły biorące udział w konkursie wykazały się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Szczególne podziękowanie za udział w konkursie należą się Juli Bartnickiej i Agnieszce Wiśniewskiej.
22.11.2024 - data kiedy Nasi Uczniowie zostali 4 i 5 drużyną Kraju w przeciąganiu liny!
Wielka gratulacje i brawa!
W dniu 21 listopada w naszej szkole gościł Pan Andrzej Araszkiewicz - ekspert z Instytutu Edukacji Pozytywnej z Warszawy. Specjalista przeprowadził szkolenie Liderom Wsparcia Rówieśniczego w ramach realizowanego przez szkołę programu „Działaj! Rozmawiaj!”. Intencją programu jest budowanie wsparcia społecznego na rzecz rówieśników w kryzysach psychicznych. Nasi uczniowie zostali wyposażeni w niezbędną wiedzę w celu udzielania wsparcia emocjonalnego, społecznego i praktycznego swoim rówieśnikom, aby pomóc im przezwyciężyć trudności i podjąć konstruktywne działania we współpracy ze specjalistami w szkole i poza nią. Program przewiduje również stacjonarne warsztatowe szkolenia eksperckie dla koordynatorów, Rady Pedagogicznej oraz w formie on-line dla rodziców.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wyjątkowa okazja do promowania pozytywnych relacji i wzajemnego wsparcia. W tym dniu w naszej szkole zorganizowaliśmy skrzynkę z dobrymi słowami, z której każdy mógł zabrać miłą wiadomość. Pamietajmy, niewielkie gesty dobroci sprawiają, że dzień staje się lepszy dla nas i ludzi wokół.
20 listopada w Poznaniu odbyły się eliminacje regionalne Olimpiady Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii. Naszą szkołę reprezentowali Ci uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w etapie szkolnym: Oskar Kruszyński klasa V ATB, Nicola Garbacz klasa V ATB oraz Sebastian Skonieczny klasa IV ATB. Etap regionalny polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru i uzyskaniu minimum 15 punktów z 20 aby przejść do części ustnej i zakwalifikować się do ostatniego etapu krajowego. Uczennica Nicola Garbacz uzyskała 14 punktów i zabrakło tak niewiele aby przejść dalej. Uczniowie zostali nagrodzeni upominkami i pieniędzmi przelanymi na osobiste konta za najlepsze trzy miejsca etapu szkolnego. Ciekawostką i bardzo dużą atrakcją wczorajszego wyjazdu był przejazd pociągiem i zwiedzenie Poznania tramwajem z opiekunem Tomaszem Bonieckim. Do zobaczenia w kolejnym roku szkolnym, gdzie będziemy brali udział w II edycji Olimpiady.
21 listopada przedstawiciele Samorządów Klasowych wraz z Panem dyrektorem Radosławem Wiśniewskim i opiekunem Samorządu Moniką Palińską wzięli udział w trybunie uczniowskiej. Takie spotkanie w naszej szkole jest organizowane dwa razy w roku. Uczniowie chętnie zgłaszali wnioski swoich klas z różnych sfer życia szkoly. Wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Nie zabrakło podziękowań za projekty, które udało się zrealizować w ubiegłym roku szkolnym. Na ten rok zaplanowano również wiele ciekawych działań, które niebawem będzie można zaobserwować w naszej szkole.
W kategorii dyrektorów Radosław Wiśniewski III miejsce, w kategorii kobiet Ewelina Brzezińska 1/8 finału, w kategorii meżczyzn do lat 45 Łukasz Paliński 1/8 finału. W zawodach udział wzięło ponad 70 zawodniczek i zawodników. Gratulujemy!!!
W ZS CKR w Kowalu. Powodzenia dla naszej reprezentacji.
14.11.2024 w RDK odbył się 33. Turniej poezji patriotycznej. Nie mogło zabraknąć młodzieży z ZS CKR w Nadrożu. Dziewczyny godnie reprezentowały naszą szkołę. Zuzanna Lichnerowicz zdobyła ll miejsce, natomiast Zuzanna Gorzki i Wiktoria Groszewska otrzymały wyróżnienia. Składamy ogromne gratulacje za zdobyte nagrody, zaangażowanie, odwagę, wrażliwość, oraz piękną interpretację utworów patriotycznych. Życzymy kolejnych sukcesów.
Narodowe Święto Niepodległości to dzień wyjątkowy, który uczciliśmy podczas uroczystej akademii. Wypełniły ją wiersze oraz pieśni o miłości do Ojczyzny. Utwory poruszyły wszystkich obecnych i wprowadziły nas w atmosferę refleksji nad naszym dziedzictwem i patriotyzmem.
Dziękujemy uczniom za piękne występy oraz nauczycielom za ich wsparcie.
W dniu 6 i 7 listopada w Warszawie odbyła się konferencja dotycząca rolnictwa ekologicznego, podczas tej konferencji odbył się IV etap krajowy Testu wiedzy o rolnictwie ekologicznym. Naszą szkołę reprezentował Błażej Ciechacki z klasy IV technikum weterynarii, niewiele zabrakło naszemu uczniowi do miejsc premiowanych, ale cieszymy się z dobrego wyniku, pomimo wysokiego poziomu turnieju. Błażejowi życzymy dalszych sukcesów!
Przyjazd wychowanków do Internatu w dniu 12.11.2024 (wtorek) od godziny 6:00.
07.11.2024r. nasza reprezentacja szachowa brała udział w Powiatowej Licealiadzie w Drużynowych Zawodach Szachowych, które odbyły się w naszej szkole. Drużyna w składzie: Przemysław Romanowski, Oskar Smolarek, Michał Bęcki, Jakub Lewandowski i Julia Gabrielczyk zajęła II miejsce.
Gratulujemy sukcesu.
Uczniowie klasy 3 Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki podczas zajęć praktycznych przygotowali opryskiwacz ciągnikowy do pracy oraz wykonali zabiegi chemicznej ochrony roślin na poletkach doświadczalnych.
Tym razem uczniowie Technikum Inżynierii Środowiska wykonywali prace związane ze zmianą organizacji pasa ruchu.
Powered by aSc EduPage