Mamy już wyniki konkursu na stuprocentową frekwencję indywidualnie, ogłoszoną na początku roku przez Samorząd Uczniowski. Żadnej godziny lekcyjnej w roku szkolnym 2023/2024 nie opuścili dwaj uczniowie : Jakub Lewandowski z klasy III i Michał Bęcki z klasy IV . Obaj z technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. W nagrodę drugie śniadanie tradycyjnie przygotował dla Nich osobiście Dyrektor ZS CKR w Nadrożu - p. Radosław Wisniewski. Menu było bogato urozmaicone, więc nagrodzeni byli bardzo zadowoleni. Chłopacy otrzymali gratulacje i usłyszeli słowa uznania za swoją obowiązkowość i solidność. Wszyscy gratulujemy i życzymy sobie wzajemnie, by w przyszłym roku szkolnym grupa nagrodzonych za frekwencję była szersza.
14.06 uczestniczyliśmy w Dniu Młodego Rolnika podczas V Krajowych Dni Pola w Boguchwale. Zwiedziliśmy strefy tematyczne: Nauki i Doradztwa, Innowacji, Pszczelarstwa, Ogrodnictwa i Poletek Doświadczalnych, Pracownię OZE, słuchaliśmy debaty „Nowoczesne rolnictwo oczami młodego rolnika”, oglądaliśmy występy, braliśmy udział w konkursach.
"Quiz geograficzny - 4 Strony Świata" rozstrzygnięty. Podziękowania dla wszystkich 19 uczestników.
Najwyższe wyniki osiągnęli:
1. Aleksander Paśniewski
2. Oskar Kruszyński
3. Stanisław Kozakiewicz
4. Maciej Ruciński
5. Jan Sochocki
Serdeczne gratulacje!!!
W środę 12.06.2024r. odbył się Indywidualny Turniej Szachowy zorganizowany w ramach „Dni przedmiotów matematyczno-przyrodniczych” obchodzonych w naszej szkole. Do rywalizacji na szachownicy stanęło 14 uczniów oraz 2 nauczycieli. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund, w tempie 12 minut na zawodnika. Rywalizacja między zawodnikami była wyrównana i bardzo emocjonująca. Turniej miał wyjątkowy charakter gdyż odbywał się na świeżym powietrzu na placu przed szkołą.
Wyniki turnieju:
I miejsce – Przemysław Romanowski
II miejsce – Krzysztof Lewandowski
III miejsce – Julia Gabrielczyk
Pan Dyrektor wręczył dyplomy najlepszym i pogratulował wszystkim zawodnikom.
Szachy to gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym!
Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy!
Zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach.
Uczniowie Technikum Inżynierii Środowiska wyznaczali miejsce pod ognisko. Jest to ostatni element terenu rekreacyjnego przy naszym internacie.
W dniu 11 czerwca nasi uczniowie wziali udział w konkursie organizowanym przez Politechnikę Bydgoską e- WIM, którego celem było skonstruowanie pojazdu elektrycznego i udział w wyścigu. Nasza ekipa z czasem 125 sekund uplasowała się na 9 miejscu na 30 zespołów startujących. Serdeczne gratulacje dla kierowcy Macieja Radke, konstruktorów Macieja Bendykowskiego, Macieja Pankiewicza, Krzysztofa Wiśniewskiego oraz dla opiekunów p. Piotra Cackowskiego i p. Łukasza Palińskiego.
Weź udział w IV ogólnopolskim konkursie filmowym "Świat się kręci wokół wsi”!
W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który jest Organizatorem konkursu, zapraszamy do udziału w IV ogólnopolskim konkursie filmowym "Świat się kręci wokół wsi”. Partnerami w organizacji konkursu są Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
Nagraj i prześlij swój film do Organizatora konkursu. Pokaż jak zmienia się polska wieś.
Organizator czeka na filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi.
Jak się zgłosić?
Formularze zgłoszenia są przyjmowane do 25 września 2024 r., a filmy do 10 października 2024 r. Szczegóły znajdziesz na stronie MRiRW oraz na stronach Partnerów konkursu – ARiMR i KOWR:
https://www.gov.pl/web/rolnictwo/iv-ogolnopolski-konkurs-filmowy-swiat-sie-kreci-wokolwsi---2024-r
https://www.gov.pl/web/arimr/wszystkie-aktualnosci
https://www.gov.pl/web/kowr/aktualnosci
Do kogo skierowany jest konkurs?
Konkurs skierowany jest do młodych mieszkańców wsi i miast, w wieku od 16 do 30 roku życia.
Cel konkursu
Celem konkursu jest ukazanie wsi jako miejsca z nowymi perspektywami do życia i rozwoju zawodowego, szczególnie dla ludzi młodych. Chcemy przekonać, że życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów, a rolnik to zawód z przyszłością. Chcemy pokazać pozytywny wpływ 20-letniego członkostwa Polski w Unii Europejskiej dla rozwoju polskiej wsi. Chcemy przedstawić rolnictwo jako ważną gałąź gospodarki narodowej, w której efektywnie wykorzystuje się fundusze unijne. Chcemy również zaprezentować rolników jako tych, którzy zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe, pielęgnują tradycję i dziedzictwo kulturowe polskiej wsi oraz adaptują trendy w zakresie ekologii i ochrony środowiska.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie! Na najlepsze prace czekają nagrody pieniężne oraz upominki rzeczowe.
Z okazji Dnia Dziecka III i IV ATB miały grillowe spotkanie integracyjne na nowym przyszkolnym terenie rekreacyjnym. Było smacznie i wesoło. Życzymy Wszystkim dzieciom dużo uśmiechu i radości!
Rozpoczynamy redagowanie kolejnej setki numerów CEKAERKI.
Posłuży temu z pewnością upominek, który redakcja otrzymała od dyrektora szkoły p. R. Wiśniewskiego w dniu 23 maja 2024 roku. Jest to kolorowa drukarka, dzięki której nasza gazetka nie będzie już biało - czarna. Mam nadzieję, że naszym czytelnikom będzie przyjemniej czytać i zauważą odświeżony charakter pisemka. Nam drukarka na pewno uprzyjemni, ułatwi i usprawni pracę. Dziękujemy!
Witamy również w redakcji Paulinę Skrobisz, która przejęła zadania i obowiązki Julki Liszewskiej i będzie robić wywiady. Mamy też kilka nowych osób z pierwszych klas. Asia Babyszko lubi poezję, więc będziemy mogli bliżej poznać jej pasję. Przyjemnej lektury!
Młodzież z ZS CKR w Nadrożu w Stolicy 28.05.2024r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym spektaklu, pt. "Romeo i Julia" w Studio Buffo. Wykonawcy zachwycili nas niezwykła grą aktorską i muzycznym wykonaniem dramatu Szekspira. Nowoczesna aranżacja w połączeniu z niezwykłą muzyką, tańcem, efektami świetlnymi, graficznymi i technika 3D zostaną na pewno w naszej pamięci. Spotkanie z sztuka żywego słowa w zupełnie innym wydaniu wprawiło wiele osób w zachwyt i wzruszenie. Aktorzy wprowadzili nas w niezwykłą atmosferę nieszczęśliwej miłości i kłótni zwaśnionych rodów. Po spektaklu udaliśmy się na Starówkę, gdzie zobaczyliśmy Zamek Królewski, Syrenkę Warszawską oraz Archikatedrę Warszawską św. Jana Chrzciciela. Jest to jedno z najważniejszych miejsc dla tradycji i kultury Polski. W tym miejscu została zaprzysiężona Konstytucją 3 Maja, odbywały się tu śluby, koronacje i pogrzeby wielu znakomitych ludzi. W kryptach archikatedry zostali pochowani, m.in: Gabriel Narutowicz, Ignacy Mościcki, Stanisław August Poniatowski Henryk Sienkiewicz, Ignacy Paderewski. Mogliśmy podziwiać także niezwykłą budowlę w stylu gotyckim. Wróciliśmy z wycieczki o wiele bogatsi w nowe doznania estetyczne i duchowe.
Dokumenty rekrutacyjne na staż zawodowy dostępne są do pobrania na stronie internetowej szkoły w Zakładce Dokumenty szkolne -> Dokumenty do pobrania oraz w Bibliotece szkolnej.
Miło nam poinformować, że proces negocjacji z Urzędem Marszałkowski w Toruniu w sprawie projektu "Szkoła zawodowców" został zakończony. Wkrótce rozpoczynamy realizację zadań przewidzianych na rok 2024: staże uczniowskie, wyjazdy zawodozanwcze i edukacyjne, zajęcia dodatkowe. W celu poprawy jakości kształcenia będą też realizowane kursy i warsztaty. Planujemy doposażenie wszystkich pracowni zawodowych. Wsparcie otrzyma też kadra pedagogiczna, która weźmie udział w szkoleniach i studiach podyplomowych.
Projekt pn. „Szkoła Zawodowców” realizowany jest w ramach Programu: Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, Priorytet: 8 Fundusze europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie: FEKP.08.17 Kształcenie zawodowe.
Osoby zainteresowane udziałem w stażach uczniowskich zapraszamy do biblioteki szkolnej po odbiór dokumentów rekrutacyjnych.
Regulamin rekrutacji na staże uczniowskie dostępny jest na stronie internetowej szkoły i w bibliotece szkolnej.
Zuzanna Raczyńska otrzymała wyróżnienie w finale VIII Konkursu Prozatorskiego im. Aleksandra Główczewskiego „Witajcie w naszej rypińskiej bajce”. Do konkursu przystąpiły również: Joanna Babyszko, Roksana Jaworska,Zuzanna Lichnerowicz, Katarzyna Paradowaska.
Organizatorem konkursu była Miejsko- Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, opiekę nad dziewczętami sprawowała Milena Sobocińska - Krupska.
II Ogólnopolskie Dyktando dla Szkół Rolniczych w dwóch kategoriach: uczeń i nauczyciel. Organizator Dyktanda - ZS CKR w Swarożynie. Naszą szkołę reprezentowali Przemek Romanowski (klasa II LTF) oraz p. Ewelina Brzezińska
22 maja dwójka uczniów ZSCKR w Nadrożu Dawid Barski klasa IV ATB i Przemek Romanowski klasa II BTH wzięła udział w finale konkursu matematycznego "Sapare Aude" organizowanego przez ZSCKR w Jabłoniu. Chłopcy dzielnie zmagali się z 25 zadaniami i uzyskali wysokie wyniki blisko 90%. Finalistów i laureatów konkursu poznamy dopiero 4 czerwca.
Dawid i Przemek uzyskali najwyższe noty również w pierwszym etapie, co dało im awans do finału. W konkursie brało udział 987 osób z 54 szkół, w tym 34 osoby z naszej szkoły. Do finału zakwalifikowało się 85 uczniów.
Normalne, że je poznaję! - to hasło poświęcone profilaktyce raka piersi.
W dniu dzisiejszym uczennice klas II-IV uczestniczyły w spotkaniu profilaktycznym dotyczącym raka piersi organizowanym przez firmę Avon oraz Fundacje Rak’n’Roll. Celem spotkania było promowanie zdrowego życia wśród dziewcząt oraz edukacja na temat samobadania piersi.
Pamiętajmy, profilaktyka ratuje życie!
Powered by aSc EduPage