• Otworzyliśmy nasze drzwi!

      19.04.2022

      We wtorek 12 kwietnia w ZS CKR w Nadrożu zorganizowano Dzień Otwarty. Szkołę odwiedzili ósmoklasiści  z powiatu rypińskiego, lipnowskiego i golubsko-dobrzyńskiego.

      Dzień Otwarty to wielkie wydarzenie w życiu szkoły.  To okazja do zaprezentowania oferty edukacyjnej, zajęć dodatkowych oraz pochwalenia się sukcesami szkoły. W tym roku szkołę odwiedziły grupy zorganizowane oraz rodzice z dziećmi.

      Na odwiedzjących szkołę czekały pracownie zawodowe: architektury krajobrazu, weterynarii, inżynierii środowiska i melioracji, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz rolnictwa. W pracowniach zawodowych promowano kierunki kształcenia oraz przybliżono perspektywy zatrudnienia.

      Inżynieria środowiska przygotowała min.:  modele budowli hydrotechnicznych, gry                            i zabawy związane z budownictwem, mapami pogody i zjawiskami atmosferycznymi. Na zewnątrz wykonywano pomiary terenowe.

      Wiosennie przywitano gości w pracowni architektury krajobrazu. Uczniowie stworzyli nastrojowy klimat aranżując w klasie ogród. Uroku dodały rabaty wykonane z bratków oraz wielkanocne kompozycje.  Każdy z uczniów miał możliwość przez chwilę poczuć się architektem i zaprojektować własny obiekt z przygotowanych wcześniej  modelami.

      W pracowni weterynaryjnej młodzież zapoznała się z narzędziami wykorzystywanymi w codziennej pracy, modelami anatomicznymi zwierząt. Atrakcją było spotkanie ze  zwierzętami – psem bernardynem długowłosym o wdzięcznym imieniu Gift  oraz stałymi mieszkańcami pracowni papugami. Młodzież wykonywała badania lekarskie, mikroskopowe, kolczykowała oraz przeprowadzała badanie jakości mleka. Uczniowie wzięli  udział w krótkim szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy zwierzętom. Odwiedzjący zapoznali się z działaniem programu Corinth. Program wprowadził uczniów w wirtualny świat anatomii zwierząt. 

      Z kolei w szkolnych warsztatach oraz na terenie szkoły uczniowie mogli obejrzeć sprzęt i maszyny rolnicze. Szkoła gościła zaprzyjaźnione firmy takie jak:  Agro-Sieć Maszyny, autoryzowanego dealera Massey, Fergusona, Perkoz Brodnica i Sztan-Rol.

      Dla uczniów przygotowano szereg niespodzianek w klasach kształcenia ogólnego. W klasie polonistycznej  było spotkanie z mieszkańcami Soplicowa. Próbowano swoich sił w łamańcach językowych i przysłowiach. Spotkanie zakończyło się konkursem wiedzy z lektury  oraz pamiątkowym zdjęciem. Uczniowie mieli okazję zagrać w szachy i gry planszowe oraz odwiedzić pracownię matematyczno-przyrodniczą, językową i bibliotekę szkolną.

      Duże zainteresowanie wzbudził wśród odwiedzjących pokaz musztry w wykonaniu grupy mundurowej. W sali gimnastycznej przygotowano szereg konkurencji sportowych.

      Odwiedzjących zachwyciło położenie i otoczenie szkoły oraz panująca atmosfera. Pogoda sprzyjała spacerom w szkolnym parku oraz po terenie szkoły.

      W internacie  uczniów zapoznano z porządkiem dnia, pokojami oraz ofertą dodatkową.                          W czasie wolnym uczniowie mogą korzystać z bazy sportowej – boiska, siłowni, sali gimastycznej lub z kącika wypoczynkowego oglądając tv,  grając na konsoli lub w gry planszowe. Gości poczęstowano mufinkami, koreczkami  oraz zdrowymi batonami energetycznymi.

      Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego zapewnia kandydatom przede wszystkim komfort nauki w stale doposażonych pracowniach. Jesteśmy otwarci na pomysły uczniów i rodziców. Stawiamy na bezpieczeństwo, integrację całej społeczności szkolnej  i rozwój ucznia. Nauka to nie tylko „sucha” teoria ale przede wszystkim kontakt z przyszłym pracodawcą, wyjazdy zawodoznawcze, lekcje w terenie oraz praktyki. Atutem szkoły jest rozwijająca się baza dydaktyczna. Zapewniamy zajęcia z udziałem wykfalifikowanej kadry oraz wykorzystujemy  nowoczesne technologie w procesie nauki.

      M. Bednarczuk, M. Sobocińska-Krupska

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu
    • (54)270-31-12
    • Nadróż 1 87-515 Rogowo Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych