• Dzień Kobiet

      23.03.2022

      8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Panowie bardzo starali się, by ten dzień był wyjątkowy. Poza goździkami i rajstopami dawanymi w prezencie z przymrużeniem oka, zorganizowali przezabawną akademię. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w poniższej galerii, a wszystkim kobietom życzymy dużo zdrowia i uśmiechu!

     • Wybory do SU

      20.03.2022

      3 marca 2022 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nadzorowała je komisja w składzie: opiekun Samorządu - p. Marzena Drwencka oraz przedstawiciele klas: Kacper Pniewski, Szymon Witkowski, Paulina Skrobisz, Kamila Olszewska i Dominika Bieńkowska. Nauczyciele i uczniowie głosowali na pięcioro przez siebie wybranych kandydatów spośród prawie dwudziestki zgłoszonych. 

      10 marca odbyło się zebranie uczniów z najwyższą liczbą głosów, podczas którego dokonano za zgodą zebranych przydziału funkcji i obowiązków. 

      NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2022/2023

      • przewodnicząca - Agata Małkińska
      • zastępca - Paulina Szulc
      • sekretarz - Kamila Błaszkiewicz
      • skarbnik - Sylwia Kuźnik
      • gazetkarze - Artur Konopacki i Maciej Szwajkowski
      • członkowie - Nikola Dopierała, Paulina Wiśniewska, Wiktoria Dankowska i Dawid Petrykowski

      Nowemu zarządowi życzymy satysfakcjonującej pracy ku pożytkowi nas wszystkich!

     • Mediacje w szkole

      28.02.2022

      Nasza szkoła od grudnia 2021 roku uczestniczy w programie "Mediacje w szkole", który jest częścią projektu Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej "Klimat szkoły. Tworzymy go razem.". Jest on współfinansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia przez Ministrerstwo Edukacji i Nauki. Udział w programie gwarantuje nam bezpłatne wsparcie szkoleniowo-wdrożeniowe w zakresie mediacji szkolnych i rówieśniczych na lata 2021-2023. Instytut Edukacji Pozytywnej zapewnia naszej szkole opiekę w zakresie organizacyjnym, merytorycznym i technicznym. W ramach programu nasza placówka korzysta ze szkoleń wprowadzających dla Rady Pedagogicznej, szkoleń dla rodziców, dostępu do platformy e-learningowej, na której dostępne są szkolenia online prowadzące do certyfikacji, warsztatów dla uczniów. Ponadto mamy możliwość korzystania ze specjalistycznych konsultacji, które prowadzą certyfikowani mediatorzy, psycholodzy, pedagodzy i prawnicy.

      Dostęp do platformy szkoleniowej: nvcwszkole.pl

      Króko o mediacjach

      Mediacje są dobrowolne i poufne. Ich celem jest, przy pomocy bezstronnego i neutralnego mediatora porozumienie osób, które są w konflikcie. Mediator wspiera strony w znalezieniu zadawalającego i akceptowanego rozwiązania. Mediacje mają bezpośredni wpływ na rozwiązanie konfliktu - poczucie autorstwa oraz wpływu skutkuje przestrzeganiem przez strony ustalonych reguł, budowany jest pozytywny wizerunek w relacjach z grupą rówieśniczą poprzez wspieranie konstruktywnych sposobów rozwiązywania konfliktów. Mediacje pozwalają na przedstawienie swoich uczuć, potrzeb, zmniejszają lęk. Ponadto niezwykle ważne jest to, że podczas mediacji nie ma zaangażowania osób trzecich. Konflikt pozostaje własnością tylko zainteresowanych stron.

     • POMOC DLA UKRAINY

      27.02.2022

      Samorząd szkolny, PCK i wolontariat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu zapraszają całą społeczność szkolną do udziału w zbiórce artykułów i funduszy dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Wszelkie produkty prosimy przynosić od poniedziałku 28.02.2022 roku do biblioteki szkolnej. POMÓŻ, WŁĄCZ SIĘ W AKCJĘ, WESPRZYJ!

      Wszystkie zebrane artykuły będą przewożone do punktu zbiorczego w RCS.

      https://www.facebook.com/powiatrypinski/posts/2381682151969859

     • Zdrowie w Twoich rękach!

      27.02.2022

      W poprzednim tygodniu w naszym internacie odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie promowali zdrowie odżywanie. W poniższych linkach zobaczycie, jak przebiegało nie tylko teoretyczne spotkanie, ale także praktyczne wykorzystanie w kuchni m.in. pysznego miodu.

       

      https://fb.watch/brqCBpb6v9/

      https://fb.watch/brqDNhFlyk/

     • Szkolny konkurs weterynaryjny

      20.02.2022

      Zapraszamy przyszłych techników weterynarii do wzięcia udziału w konkursie!

      Konkurs składa się z dwóch etapów: test wiedzy (28.02.2022) oraz test praktyczny (02.03.2022).

      Pamiętajcie, by się zapisać! Macie czas do 24 lutego.

      Więcej informacji znajdziecie w poniższym regulaminie konkursu.

     • Segregować trzeba umieć

      20.02.2022

      Zorganizowaliśmy konkurs dla uczniów klas VI-VII szkół podstawowych, którego przedmiotem jest zaprezentowanie możliwości segregacji odpadów produkowanych w gospodarstwach domowych.

      Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę, która będzie spełniać następujące wymagania:

      • kolaż ze zdjęć o wymiarch min. A2
      • odbitki kolorowe lub czarno białe
      • romiar zdjęć min. 10x15 cm
      • opisy zdjęć nie są obowiązkowe
      • na odwrocie pracy imię i nazwisko autora
      • dołączone oświadczenie o posiadaniu praw autorskich do fotografii 

      Prace należy dostarczyć do sekretariatu szkoły do 31 marca 2022.

      Więcej szczegółów znajdziecie w poniższym regulaminie konkursu.

     • Święta, święta, święta...

      10.02.2022

      Wszystkim Przyjaciołom naszej szkoły, emerytowanym i czynnym pracownikom, całej naszej szkolnej społeczności w tym przedświątecznym czasie wiele nadziei na pozytywne i  lepsze  jutro. 

      Póki jeszcze jesteśmy w szkole popatrzmy na siebie cieplejszym wzrokiem. Dostrzeżmy wokół siebie osoby potrzebujące pomocy, przyjaźni, akceptacji, zwykłej ludzkiej życzliwości  i zwróćmy się ku nim z wyciągniętą dłonią i uśmiechem.

      Grudzień to czas, gdy mimo mroźnej pogody i śniegu za oknem nasze serca nieco topnieją, budzi się nasza wrażliwość, pogoda ducha  i radość. Cieszmy się każdym wspólnym dniem, towarzystwem osób, które tworzą atmosferę szkolną, przeżyjmy pięknie nasze klasowe wigilie i pokażmy sobie, jak ważni wszyscy dla siebie jesteśmy.

      Spokojnych, pięknych Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnej atmosferze z ludźmi, których kochamy najbardziej. Wszystkim dużo zdrowia , byśmy jak najszybciej mogli wrócić do nauczania stacjonarnego i realizować nasze kolejne plany, a mamy ich multum. Moc najpiękniejszych pozdrowień ślemy do wszystkich Waszych domów i rodzin

     • Mikołajkowe mistrzostwa szkoły w szachach

      10.02.2022

      Całe trzy dni zajęło rozstrzygnięcie kolejności uczniów na podium w Mikołajkowych Mistrzostwach Szkoły w Szachach. W rundzie zasadniczej każdy z 12 graczy rozegrał po 4 partie. Piątka najlepszych graczy i startujący z „dziką kartą” Jonasz Rokiciński rozegrali rundę finałową na zasadzie każdy z każdym. Mistrzostwo szkoły zdobył Kajetan Faltynowski z jedną porażką i czterema zwycięstwami, a drugie miejsce ex aequo Jonasz Rokiciński i Filip Skorupski, którzy mieli po trzy zwycięstwa, porażkę i remis w partii bezpośredniej.

      Koniecznym okazało się przeprowadzenie meczu dodatkowego, który także zakończył się... remisem. Dlatego, najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem okazało się przyznanie obu graczom wice-mistrzostwa.

     • Nauka przyjemnością dla uczniów

      06.02.2022

      Mechanizacja rolnictwa i agrotroniki to nie tylko nauka, ale również pasja. Udowodnił to uczeń klasy II  ATB Olek Bejgier, który przygotował dla kolegów prezentację na temat działania i obsługi samojezdnego kombajnu do zbioru buraków ROPA Tiger 6.

      Olek jest zafascynowany tą maszyną i w przyszłości chce zdobyć uprawnienia operatora tego sprzętu. Cieszymy się, że w naszej szkole nauka nie jest przykrym obowiązkiem lecz spełnieniem zainteresowań i pasji.

     • Spółdzielnia Uczniowska

      06.02.2022

      Dzięki staraniom członków Samorządu Uczniowskiego reaktywowaliśmy pracę naszej szkolnej Spółdzielni Uczniowskiej. Teraz możemy podczas przerw robić na miejscu szybkie zakupy. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w działalność sklepiku.

     • Mikołajki

      06.02.2022

      Mikołajki to czas oczekiwany przez nas wszystkich. Od 6 grudnia czujemy wszechobecną świąteczną atmosferę. W szkołach uczniowie ubierają choinki, ozdabiają klasy i czekają na Mikołaja ze słodkimi podarunkami.

      W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nadrożu choinka w tym roku jest wyjątkowo piękna, pachnąca lasem i świętami.

      6 grudnia 2021 roku odbył się zainicjowany przez samorząd uczniowski mikołajkowy międzyklasowy konkurs piłki siatkowej i konkurs na świąteczny strój. Uczniowie mieli posiadać w swej codziennej odzieży elementy nawiązujące do tradycji bożonarodzeniowych. Wielu potraktowało zadanie niezwykle poważnie, co można podziwiać na załączonych zdjęciach. Najciekawsze prezentacje zostały nagrodzone voucherem na niepytanie w wybranym przez całą klasę dniu. Serdecznie gratulujemy wszystkim zaangażowanym w zabawę uczniom i ich wychowawcom.

     • Papugi

      06.02.2022

      Od dwóch lat w naszej szkole mamy nowy kierunek, który przyciąga uczniów kochających zwierzęta i pragnących w nieodległej przyszłości pracować z nimi i dla nich. Mowa tu oczywiście o weterynarii. Jeśli jest kierunek, to są także wspaniali nauczyciele, prawdziwi miłośnicy naszych mniejszych braci. Potrafią oni skutecznie rozwijać zainteresowania uczniów. Uczą miłości i zrozumienia potrzeb zwierząt, kształcą umiejętności niesienia im pomocy.

      Często goszczą u nas dwa czarne francuskie buldożki, spacerując po korytarzach ze swoją właścicielką – p. Weterynarz. Dają się pieścić, głaskać, tulić. Mamy też innego gościa  - biało-rudego pięknisia. Dodatkowo mieszkają u nas trzy papugi aleksandretty. Wiemy, że pojawią się niedługo kolejne zwierzaki, na co z niecierpliwością wszyscy czekają.

     • Rocznica Niepodległości

      01.02.2022

      Obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole szły równocześnie na wielu płaszczyznach. Tydzień wcześniej ogłoszono szkolny konkurs „Niepodległa-II edycja”.

      Kolejny konkurs tematyczny dotyczył patriotyzmu na fotografii.

      10 listopada odbyła się okolicznościowa akademia przeplatana poezją, piosenkami i melodiami patriotycznymi, faktami historycznymi. Pozwoliło nam to uświadomić sobie ogrom uczuć szacunku i wdzięczności, które nosimy w sobie dla naszych przodków, walczących o wolność Polaków.

      O 11:11 równocześnie we wszystkich pomieszczeniach odśpiewano Hymn "Mazurek Dąbrowskiego".

      Rozwiązywaliśmy też test "Niepodległa - edycja 2021".

     • Zieleń wokół nas

      01.02.2022

      W naszym  ZS CKR  od zawsze istnieje potrzeba dbania o zielone płuca przyrody, o piękno naszego otoczenia. Największy wkład w to przedsięwzięcie mają uczniowie technikum architektury krajobrazu. Dziękujemy klasie II i III technikum architektury krajobrazu za pracę i wysiłek włożone w przygotowanie terenu i posadzenie roślin na obszarze szkolnym.

     • Warsztaty z fizyki

      01.02.2022

      W ramach projektu "Ruchome święto" Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu organizuje spotkania - wykłady i warsztaty. 29 października 2021 roku odbyły się pierwsze warsztaty z fizyki, w których wzięła udział klasa I ATB. Kolejne, równie interesujące spotkanie, zaplanowane jest w listopadzie. Zajęcia prowadził dr Andrzej Karbowski.

     • Posłuchaj, ostatnio przeczytałam...

      01.02.2022

      Posłuchaj, ostatnio przeczytałam – to konkurs czytelniczy w naszej szkole. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Okazją do świętowania stał się konkurs czytelniczy "Posłuchaj, ostatnio przeczytałam".

      Wrażeniami z lektur z jury dzieliły się uczennice technikum ZS CKR, prezentując wybrane przez siebie książki. Wśród prezentowanych znalazły się m.in. „Stulecie winnych” Ałbeny Grabowskiej, „Oskar i Pani Róża” Emanuella Erica Schmita, „Pamiętniki” Nicholasa Sparksa, „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

      Wyróżnienie otrzymała Nikola Kalecka z kl. I technikum weterynarii, miejsce I Oliwia Kostrzewska z kl. II technikum weterynarii, miejsce II Nikola Dopierała kl. III technikum weterynarii, Paulina Szulc – kl. II technikum inżynierii środowiska i melioracji, miejsce III Kamila Błaszkiewicz kl. III technikum inżynierii środowiska i melioracji, Agata Małkińska, kl. III technikum inżynierii środowiska i melioracji.

      Dyplomy za uczestnictwo otrzymały: Laura Toczek kl. III technikum architektury krajobrazu, Wiktoria Ardanowska kl. III technikum architektury krajobrazu, Wiktoria Dziórlikowska kl. II technikum architektury krajobrazu.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu
   • (54)270-31-12
   • Nadróż 1 87-515 Rogowo Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych