• Przerwa na czytanie

27.10.2023

Przystąpiliśmy do do czwartej międzynarodowej edycji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM-u w Gorzowie Wielkopolskim.

27.10.2023

Konkurs!!!

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Liga Ochrony Przyrody organizują konkurs dla szkół pt. ,, Mój las". Temat i forma pracy jest uzależniona od kategorii wiekowej. Dla nas temat brzmi ,,Las a społeczeństwo", który należy wykonać opisowo, uzupełniając rysunkami, szkicami lub zdjęciami. Szczegóły znajdują się w regulaminie zamieszczonym poniżej. Zachęcamy do wzięcia udziału.

• Międzynarodowe Święto Drzewa

24.10.2023

Jak co roku w październiku obchodziliśmy Międzynarodowe Święto Drzewa. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń ekologicznych naszej szkoły, podczas którego promujemy zieleń sadząc drzewa na terenie przyszkolnym.

Grupa uczniowów klas pierwszych i drugich przygotowała apel, którego celem było zwiększenie świadomości na temat znaczenia drzew i lasów dla środowiska. Na apelu obecni byli pracownicy Nadleśnictwa Skrwilno, którzy dodali od siebie kilka informacji. Po apelu uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami przystąpili do sadzenia świerków. Fachową pomocą służyli Pani Ania i Pan Mateusz z Nadleśnictwa.

W czasie trwania święta rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Moje szczęśliwe drzewo". Zwyciężczynią została Otylia Witkowska, drugie miejsce zajęła Zuzanna Lichnerowicz, trzecie Aleksandra Leszczyńska. Gratulujemy nagrodzonym, pozostałym biorącym udział dziękujemy.

• Zajęcia praktyczne

24.10.2023

Uczniowie klasy 3ATB technikum inżynierii środowiska i melioracji wraz z nauczycielem Tomaszem Bonieckim zakładali i przygotowywali nowe kompostowniki do pracy. Dużo u nas zieleni i wykorzystamy tak drogocenne materiały do wytworzenia kompostu, który zostanie wykorzystany przez architekturę krajobrazu do szklarni znajdującej się obok. Młodzież chętnie włączyła się w ten jakże mało pachnący temat.

Prace będą trwały dalej.

• Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym

18.10.2023

W dniu 16.10.2023r. w ZSCKR w Nadrożu odbyły się szkolne eliminacje konkursu ,,Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym,, uczniowie rozwiązywali test 30 pytań zamkniętych w formie online. Pierwsze miejsce zajęła Justyna Ławicka 21 pkt, drugie Przemysław Romanowski 19 pkt, trzecie Oliwia Kostrzewska 18 pkt. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy, a Justynie życzymy powodzenia na etapie krajowym 15-16 listopada w Warszawie. Dziękujemy również komisji w składzie: P. Łukasz Paliński, P. Małgorzata Bałtowska- Ciemniecka, P. Dalia Machalińska.

• Mistrzostwa szkoły w Tenisie Stołowym

18.10.2023

W poniedziałek 16 października w sali gimnastycznej odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym. Mistrzami Szkoły zostali Wiktoria Dankowska 5AT i Szymon Skowroński 2LTF. Drugie i trzecie miejsca zajęli Agata Małkińska i Paulina Murawska z 5AT oraz Mikołaj Wrzosek 1BTH i Mateusz Gołębiewski 3ATB. Uczniowie ci będę reprezentować Szkołę na zawodach powiatowych. Gratulacje!

13.10.2023

12 października w sali gimnastycznej ZS CKR w Nadrożu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Akademia przygotowana została przez p. Milenę Sobocińską–Krupską i p. Kamila Osińskiego. W trakcie uroczystości uczniowie złożyli serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy, poświęcenie, cierpliwość, zrozumienie, kreatywność, pasję i zaangażowanie w wychowanie młodych pokoleń.

Dziękujemy serdecznie za przybycie nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wszystkim uczestnikom uroczystości a w sposób szczególny dziękujemy emerytowanym nauczycielom i pracownikom szkoły.

• Otrzęsiny

11.10.2023

​​​​​​4 października odbyła się w Zespół Szkół CKR im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu uroczystość przyjęcia uczniów klas I–wszych oraz nowych nauczycieli do społeczności szkolnej, potocznie zwana ,,Otrzęsinami”.

​​​​​​​

Uczestnicy musieli wykazać się talentem plastycznym, wokalnym i sprawnością fizyczną. Pierwszoklasiści portretowali swoich wychowawców, mieli okazję napić sie soku z cytryny lub pysznego mleczka.

Imprezę przygotowali Agenci Specjalni z klasy II LTF.

Zwieńczeniem imprezy było wspólne ognisko.

• II Festiwal Dyni w Zespół Szkół CKR im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu

11.10.2023

Degustacje potraw przygotowane przez lokalne koła gospodyń wiejskich i szkolną kuchnię oraz wspólna zabawa to atrakcje drugiego już Festiwalu Dyni. Imprezę przygotowali nauczyciele i uczniowie technikum architektury krajobrazu. W tym dniu nasza szkoła gościła Dyrekcję, uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Nadrożu oraz przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Gulbin, Ugoszcza, Trąbina Rumunek i Kiełpin wraz z Panią Marzeną Łukowską - Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Dobrzyńskiej. Obecny był także rypiński Sanepid.

Festiwal otworzył Dyrektor ZS CKR Radosław Wiśniewski po czym glos zabrały uczennice prezentując zebranym cenne informację o uprawie i walorach Dyni. Atrakcją dla podniebienia była zupa dyniowa oraz ciasta dyniowe.

• Sprzątamy dla Polski

​​​​​​​

Sprzątaliśmy dla Polski. To już dzisiaj w naszej szkole pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego wspieraliśmy po raz pierwszy w naszej szkole 6 edycję akcji ,,Sprzątamy dla Polski''. Akcja nasza zakończona sukcesem Nasi uczniowie z kl. V AT technikum inżynierii środowiska i melioracji i III ATB wraz z opiekunem Tomaszem Bonieckim podjęli wyzwanie i oczyścili ze śmieci teren przyszkolny i rowy po obu stronach jezdni w kierunku Brzuzego. Zostały zabrane i wywiezione tam gdzie ich miejsce.