• Zajęcia praktyczne

10.03.2024

Zajęcia praktyczne w inżynierii środowiska i melioracji w klasie III ATB i IV ATB odbywały się na nowo otrzymanym materiale dydaktycznym jakim jest gra planszowa Agrilemma z gatunku serious game. Uczniowie mieli okazję prowadzić swoją własną farmę i wraz z tym w sposób praktyczny zrozumieć proces zarządzania wodą i składnikami odżywczymi w rolnictwie. Wraz z kolejnymi sezonami będą musieli stawić czoło wyzwaniom dnia codziennego rolników tj. zmiany klimatu, choroby roślin, czy regulacje prawne. Gra oferuje szereg rozwiązań jakie uczniowie będą mogli przetestować w swoich gospodarstwach aby ich działalność była zrównoważona, dochodowa jak również społeczna. Gra oparta jest na innowacyjnych technologiach i rozwiązaniach testowanych w projekcie WATERAGRI i otrzymana od Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

• Próbna matura

10.03.2024

W dniu 7.03. 2024r uczniowie klas piątych po raz kolejny przystąpili do próbnej matury z matematyki. Do egzaminu maturalnego zostało zaledwie 61 dni więc dokładamy wszelkich starań, żeby w maju uzyskać najlepsze wyniki.

10.03.2024

W tym tygodniu także klasa trzecia Technikum Inżynierii Środowiska miała lekcje teoretyczną z obsługi i budowy koparki.

• Targi Edu Offshore Wind w Gdańsku

06.03.2024

5 marca 2024 r. młodzież ZS CKR w Nadrożu z klasy IV ATB inżynierii środowiska i melioracji uczestniczyła w II edycji Targów Edu Offshore Wind w Gdańsku. Te jedyne w skali kraju wydarzenie przybliża młodzieży rozwojowy rynek pracy w zielonej energetyce odnawialnej w Polsce. Młodzież biorąca udział w drugiej edycji EDU OFFSHORE WIND zapoznała się ze 100 wystawców z innowacyjnej branży zielonej energetyki i ponad 8000 młodych ludzi odwiedzających targi. Zajęcia na żywo w postaci warsztatów odkryły potencjał morskiej energetyki wiatrowej i zdobyli wiedzę na temat ważnych spraw kształtujących przyszłość naszej planety. Wycieczkę zorganizował nauczyciel inżynierii środowiska i melioracji Tomasz Boniecki.

06.03.2024

Klasa trzecia Technikum Inżynierii Środowiska na zajęciach omawiała budowę i działanie przydomowej oczyszczalni ścieków.

06.03.2024

Na zajęciach uczniowie klasy czwartej Technikum Inżynierii Środowiska mieli okazję zapoznać się z budową i zasadą działania koparki. Niedługo część praktyczna.

• Samorząd uczniowski 2024

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO 2024!

W dniu 5 lutego 2024 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Szkolnego. Następnego dnia powołano nowy zarząd Samorządu Uczniowskiego na rok 2024.

Prezentuje się on następująco :

Przewodniczący Szkoły : Maciej Bendykowski

Zastępca przewodniczącego: Oliwia Kostrzewska

Sekretarze: Anita Szafrańska, Sylwia Kuźnik

Gazetkarze: Mateusz Gołębiewski, Paulina Skrobisz, Julia Bartnicka

Członkowie: Kacper Gadomski, Zuzanna Lichnerowicz

Nowej ekipie życzymy powodzenia w realizacji wszelkich przedsięwzięć szkolnych.

• CEKAERKA 100

03.03.2024

Nasza gazetka szkolna skończyła 11 lat. W lutym 2024 roku został wydany jej jubileuszowy setny numer. Z tej okazji przygotowano specjalną

wystawę. Redakcja CEKAERKI wraz z opiekunem p. M. Drwencką spotkała się z Dyrektorem ZS CKR w Nadrożu, który pogratulował uczniom udziału w pracy nad gazetką i obdarował ich słodyczami.

W gazetce na ostatniej stronie ogłoszono konkurs dotyczący pisemka.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nim wszystkich uczniów. Zaplanowaliśmy słodkie nagrody!

• Szkolenie z diagnostyki drzew

25.02.2024

Uczennice klasy IV wraz z opiekunem p. I. Steckiewicz brały udział w szkoleniu z diagnostyki drzew, które zorganizowało Nadleśnictwo Skrwilno. Podczas części teoretycznej i praktycznej podejmowana była tematyka oceny, diagnozowania, pielęgnacji i wycinki drzew.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz miłą i gościnną atmosferę, a wykładowcy za profesjonalną realizację zagadnień.

• Rozstrzygnięcie konkursu "Zrównoważone rolnictwo"

25.02.2024

7 lutego podczas Konferencji Ochrony Roślin 64. Sesji Naukowej Instytutu Ochrony Roślin - PIB w Poznaniu, został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs "Zrównoważone rolnictwo". Celem konkursu było przygotowanie projektu graficznego w postaci logo - znaku graficznego składającego się z sygnetu oraz logotypu, wraz z opisanym uzasadnieniem. Tematyka konkursu nawiązywała do najważniejszych wyzwań w produkcji roślinnej (ochrona roślin, nawożenie, produkcja ekologiczna) prowadzących do produkcji bezpiecznej i zdrowej żywności. Patrycja Witkowska, uczennica klasy IV Technikum Weterynarii, pod opieką pani Iwony Steckiewicz wykonała projekt w wersji papierowej, który cechowała czytelność, oryginalność i prostota. Wśród zwycięskich prac, znalazła się praca Patrycji, która zajęła II miejsce i otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Wielkie gratulacje !

• Pożegnanie starego Samorządu

25.02.2024

W dniu 8 lutego 2024 roku nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego uroczyście pożegnał przewodniczącą poprzedniego Zarządu Agatę Małkińską i zastępcę Paulinę Szulc.

Dziewczętom podziękowano za niezwykłe zaangażowanie i owocną współpracę z Dyrektorem, Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców, dodatkowo za aktywną pracę na rzecz społeczności szkolnej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu w latach 2022, 2023.

Życzymy, by na dalszym etapie życia doceniono także Waszą odpowiedzialność, pracowitość i kreatywność.