• Pożegnanie maturzystów

      17.05.2023

      „SZCZĘŚLIWEJ DROGI, JUŻ CZAS…”

      Dzień 28 kwietnia 2023 roku pozostanie bardzo ważnym dniem w kalendarzu naszej szkoły. Pożegnaliśmy ostatnią grupę uczniów po gimnazjum: technikum inżynierii środowiska i melioracji, weterynarii i architektury krajobrazu. Uroczystość obfitowała w wiele pięknych wzruszeń, gestów sympatii i przyjaźni.

      Pamiętajcie o Nas, odwiedzajcie Nas w wolnych chwilach.

      Do zobaczenia w dorosłym życiu na innej drodze, na innym szlaku. Z bagażem wspomnień na dnie, w ukryciu wśród masy pytań w pełnym plecaku. Przyszłość- jak wielki znak zapytania pełna rozterek i niepokoju. Bez odpowiedzi na takie pytania w codziennej pracy, w chwilach spokoju.

      Stoimy w progu tej naszej drogi tacy malutcy, tacy nieśmiali. Z cichą nadzieją, by los nie był srogi, byśmy do celu dotarli cali. Otwarci, prawi, pełni miłości, idźmy odważnie przez nasze życie, by w końcu drogi bez wątpliwości, w lustro popatrzeć na swe odbicie.

      Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniajcie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością. Szukajcie w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.

      Żyjcie najpiękniej, jak umiecie!

      Życzymy powodzenia na wszystkich egzaminach i szczęśliwego startu w dorosłe życie.

     • Praktyki zawodowe w Grecji

      17.05.2023

      Podczas praktyk zawodowych w Grecji w ramach projektu: "Praktyki zawodowe za granicą-nasza odpowiedź na nowoczesny rynek pracy" uczniowie kształcili się pod okiem ekspertów w danych firmach. Przyszli technicy weterynarii określali dokładną masę ciałą zwierząt za pomocą wagi oraz przyblizoną masę ciała bydła i świń za pomocą taśmy zoometrycznej. Grupa uczestników z kierunku inżynierii środowiska i melioracji dobierała oznakowania terenu budowy, a następnie planowali roboty związane z wykonywaniem obiektów przeciwpowodziowych. W tym czasie architekci krajobrazu zapoznawali się z zasadami rzutowania i wykonywania przekrojów oraz zasadami wymiarowania.

     • III Ogólnopolski konkurs Orki

      17.05.2023

      W dniu 19.04.2023 Maciej Radke uczeń III klasy technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki reprezentował naszą szkołę podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Orki. Organizatorem konkursu był ZSCKR w Gołotczyznie. Nasz uczeń zajął 12 miejsce na 31 uczestników. Gratulujemy i życzymy coraz lepszych wyników.

       

     • Dni Otwarte 2023

      20.04.2023

      Dnia 13.04. 2023 r . w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego odbył się Dzień Otwarty. Szkołę odwiedziły grupy uczniów ze  szkół podstawowych, indywidualnie z rodzicami oraz lokalne władze. W tym dniu Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Annę Gembicką reprezentowała Marzena Łukowska.

      Wybór szkoły średniej to jedna z najpoważniejszych decyzji w życiu ucznia. Aby pomóc w tym trudnym wyborze ZS CKR tradycyjnie już organizuje Dzień Otwarty, podczas którego prezentuje ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny, dorobek szkoły oraz sukcesy uczniów. Ci, którzy odwiedzili w tym dniu ZS CKR  mogli poczuć wyjątkowy klimat miejsca i docenić zalety dynamicznie rozwijającej się szkoły.

      Goście zostali oprowadzeni po szkole i przyległym do niej terenie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się maszyny rolnicze, które są domeną technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. W każdej z sal lekcyjnych, a także w terenie prezentowały się zawody: technik architektury krajobrazu, technik weterynarii, technik rolnik, technik inżynierii środowiska i melioracji oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Uczniowie opowiadali o kształceniu zawodowym i przybliżali specyfikę zawodu. Ciekawie zaprezentowano kształcenie ogólne i językowe. Na uczniów czekały liczne konkursy i zabawy. Aktywnie prezentował się również samorząd szkolny i redaktorzy szkolnej gazetki „Cekaerka”.   Swoje umiejętności zaprezentowała grupa mundurowa pokazem musztry.

      Stałym punktem Dnia Otwartego była wizyta w kompleksie sala gimnastyczna – stołówka szkolna – internat. Uczniowie zwiedzili pokoje i  zapoznali się z harmonogramem dnia pobytu w internacie. Na koniec otrzymali słodki poczęstunek a w sali gimnastycznej uczniowie mieli możliwość obejrzeć pokazy sprawności fizycznej.

     • Targi edukacyjne

      03.03.2023

       

      W dniu 2 marca klasa maturalna uczestniczyła w Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Rypińskim Centrum Sportu.

      Organizacją zajęła się tutejsza Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna.

       

     • VII Przegląd poezji i prozy Jana Pawła II Pielgrzym Pokoju

      16.02.2023

      Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w VII przeglądzie poezji i prozy Jana Pawła II Pielgrzym Pokoju.

       

       

      ETAP I - ETAP WEWNĄTRZSZKOLNY

      • Powinien odbyć się na terenie danej placówki oświatowej do 23.02.2023r.

      • Czworo zwycięzców wytypowanych z danej szkoły należy zgłosić do 24.02.2023r.za pomocą:

      maila : sekretariat@zs4nadroz.pl telefonicznie: 697 973 410

      ETAP II - FINAŁ

      • Finał odbędzie się 23.03.2023r. o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu.

      • Spośród wszystkich uczestników zostaną wytypowani trzej zwycięzcy z danej kategorii.

      Kategorie:

      Poezja:

      • Uczestnicy wykonują dwa utwory poetyckie autorstwa Jana Pawła II.

      • Łączny czas wykonania 2 utworów nie może przekraczać 10 min.

      Poezja śpiewana:

      • Dwa utwory św. Jana Pawła II lub utwory Mu poświęcone w formie śpiewanej przy akompaniamencie własnej kompozycji muzycznej lub podkładu muzycznego.

      • Łączny czas prezentacji 2 utworów nie może przekraczać 10 min.

      Regulamin i szczegółowe postanowienia związane z przebiegiem konkursu zostały zamieszczone poniżej:

      ​​​​​​​

     • Nabór uczniów ZS CKR w Nadrożu na zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji

      17.01.2023

      Zapraszamy uczniów do udziału w projekcie nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000080070 w ramach Programu Erasmus Plus

      Projekt skierowany jest do 27 uczniów naszej szkoły z kierunków:

      • Technik Architektury Krajobrazu-7 osób
      • Technik Weterynarii- 12 osób
      • Technik Inżynierii Środowiska i Melioracji-8 osób

      Uczniowie, którzy zakwalifikują się do udziału w projekcie, wezmą udział w dwutygodniowych zagranicznych praktykach zawodowych w Grecji w terminie 16.04.2023-29.04.2023r.

      Harmonogram rekrutacji:

      18.01.2023 -rozpoczęcie rekrutacji

      25.01.2023-zakończenie rekrutacji

      30.01.2023-opublikowanie listy zakwalifikowanych oraz listy rezerwowej

      Poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy należy złożyć do 25.01.2023 u wychowawcy. Formularze dostępne są do pobrania na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie szkolnym. Wszelkich informacji udziela koordynator szkolny A. Lipska.

     • Uwaga

      02.01.2023

      W dniach 9 i 10 stycznia 2023 r. w naszej szkole uczniowie będą zdawać egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. W związku z tym są to dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. 

     • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

      02.01.2023

      9 grudnia w Zespole Szkół Ekonomicznych we Włocławku odbyła się Gala wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Tego dnia stypendia otrzymali najlepsi uczniowie z powiatów : aleksandrowskiego, radziejowskiego, lipnowskiego, rypińskiego oraz włocławskiego.

      Dyplomy wręczała Maria Mazurkiewicz - zastępca Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

      Z naszej szkoły stypendium otrzymały :

      Kamila Błaszkiewicz (Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji) oraz Izabela Pietrkiewicz (Technikum Architektury Krajobrazu). Dziewczynom podczas gali towarzyszył Pan Dyrektor. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu
   • (54)270-31-12
   • Nadróż 1 87-515 Rogowo Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych