• Światowy Dzień Wody

      03.04.2024

      W minionym tygodniu uczniowie Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji brali udział w obchodach Światowego Dnia Wody, który przypada 22 marca. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem " Woda jako globalne wyzwanie". Uczniowie mieli okazję wysłuchać i podyskutować o dostępie do wody na świecie i w naszym kraju. Okazało się, że Polska to najbardziej "wysychający" kraj w Europie. Następnie zagrano w quiz. Niedługo nastąpi wręczenie dyplomów i nagród dla najlepiej odpowiadających uczniów. I miejsce - Adam Kaślewicz, II miejsce - Oskar Smolarek, III miejsce - Maciej Mync. Gratulacje !!! Ponadto młodzież wysłuchała konferencji hybrydowej pod tytułem "Zatrzymać wodę". Na zakończenie obchodów uczniowie wybrali się aby sprawdzić powód występowania i gromadzenia się wody na gruntach szkolnych.

       

       

       

       

       

     • Zajęcia

      03.04.2024

      Uczennice kl. V architektury krajobrazu podczas projektowania ogrodu dla osób z niepełnosprawnościami.

       

       

       

       

       

       

     • Dzień Samorządności

      26.03.2024

      Dzień Samorządności rozpoczęło przekazanie klucza do naszej szkoły członkom Samorządu Uczniowskiego przez dyr. p. R. Wiśniewskiego. Z zapałem zabraliśmy się za pracę. Wysłaliśmy do klas kolegów, którzy zastąpili naszych nauczycieli za biurkiem. Lekcje według opinii naszych pedagogów prowadzone były bardzo profesjonalnie, a uczniowie aktywnie w nich uczestniczyli. Bawiliśmy się świetnie. Równoczesnie dla chętnych prowadzony był konkurs "Jaka to piosenka?" W zaciętej rywalizacji najlepiej poruszali się w świecie muzyki Michał Gibczyński, Agata Małkińska oraz Dominika Bieńkowska.

       

       

     • VIII PRZEGLĄD POEZJI I PROZY JANA PAWŁA II

      26.03.2024

      20.03.2024r. o godz. 10:00 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

      im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu rozpoczął się VIII Przegląd poezji i prozy Jana Pawła II

      pod hasłem „Pielgrzym miłości”, który oficjalnie został otwarty przez dyrektora szkoły Radosława Wiśniewskiego..

      Uczestników powitała Milena Sobocińska-Krupska – organizatorka konkursu, składając wyrazy uznania dla uczestników zaangażowanych w zgłębianie poezji i kultywowanie wartości, o które dbał Jan Paweł II.

      „Współcześnie pojęcie miłości, straciło swoje najważniejsze wyznaczniki. Przestaliśmy być odpowiedzialni za wypowiadane słowa, a uczucia sprowadziliśmy do poziomu konsumenckiego. Emocje drugiego człowieka przestają mieć znaczenie. A obojętność i egoizm zaczynają się coraz bardziej zakorzeniać w naszej cywilizacji. Dlatego Pielgrzym świata nieustannie przypominał o miłości, jak twierdził: Na kryzys cywilizacji trzeba odpowiedzieć cywilizacją miłości, opartą na uniwersalnych wartościach pokoju, solidarności i wolności, które znajdują pełne urzeczywistnienie w Chrystusie. (List apostolski Tertio millennio adveniente, 1994 r.). Własną postawą uczył miłości do drugiego człowieka bez względu na jego wiek, pochodzenie, wyznanie, światopogląd. Naszym zadaniem jest kontynuacja procesu zmian i odbudowanie zasadniczego pojmowania miłości”. – powiedziała organizatorka.

      Zaproszenie przyjęli przedstawiciele z różnych szkół Polski. Mimo wielu przeciwności losu, udało się im spotkać. Dzisiaj wszyscy uczestnicy są zwycięzcami. Nauczyciele podjęli ogromne wyzwanie w przygotowanie młodzieży do prezentacji bardzo trudnej poezji św. Jana Pawła II. Musieli również wykazać się w obecnej sytuacji nie lada umiejętnościami organizatorskimi, by dzisiaj dotrzeć do ZS CKR w Nadrożu. Szczególne wyrazy uznania należą się reprezentantom szkół z południa Polski.

      Pani Milena Sobocińska-Krupska osobiście dziękowała za wszelkie słowa wsparcia, motywacji, uznania podczas wielu rozmów telefonicznych. „To wielki sukces współpracy i empatii, za co tym bardziej dziękuję.”-twierdziła.

      Nadrzędnym celem konkursu, jest popularyzacja poezji Papieża-Polaka, podkreślenie wartości, o których wciąż przypominał Jan Paweł II, rozwój zainteresowań, uwrażliwienie na piękno poezji oraz integracja młodzieży szkolnej.

      W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących szkół:

      - ZSCKR w Studzieńcu,

      - -ZS CKR w Bystrej,

      -ZS CKR w Bożkowie,

      - ZS Tech. im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie,

      - ZS nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie

      - ZSCKR im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu

      Uczestników oceniała komisja w składzie: Pani Justyna Motylewska - animator kultury i prowadząca zajęcia artystyczne w „Pozytywce”, Pani Sabina Skrobuszewska nauczycielka z ZSCKR w Nadrożu.

      Wyniki konkursu są następujące:

      W kategorii recytacja:

      I miejsce: Patrycja Zielińska (ZS CKR w Bystrej), Wiktoria Nowak (ZS nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie) ,

      II miejsce: Zuzanna Gorzki (ZSCKR im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu),

      Wiktoria Kaszubska (ZS nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie)

      III miejsce: Wiktoria Groszewska (ZSCKR im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu), Małgorzata Piątkowska (ZS nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie)

      Wyróżnienia: Anna Paździorko (ZS CKR w Bożkowie), Amelia Sikora (ZST im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie)

      W kategorii poezja śpiewana:

      I miejsce: Karina Wróblewska (ZS nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie)

      II miejsce: Agata Małkińska(ZSCKR im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu), Wiktoria Dziórlikowska(ZSCKR im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu),

      III miejsce: Katarzyna Wojtaszek (ZS CKR w Bystrej), Zuzanna Olszewska (ZS CKR w Studzieńcu)

      Wyróżnienie: Jakub Szura (ZS CKR w Bystrej), Wiktoria Krajewska (ZS CKR w Studzieńcu)

      Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, anioły z pracowni Pani Karoliny Meler oraz nagrody książkowe. Uczestnicy konkursu dostali drobne upominki i dyplomy pamiątkowe.

      Gratulujemy uczestnikom konkursu ogromnej odwagi i wrażliwości na piękno żywego słowa! Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz ogromną pracę włożoną w przygotowania do konkursu. Zapraszamy za rok na IX Przegląd poezji i prozy św. Jana Pawła II.

      oprac. Milena Sobocińska-Krupska

       

       

       

       

     • Zajęcia

      26.03.2024

      Uczniowie klasy czwartej Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji odbyli zajęcia praktyczne z obsługi koparki. Każdy miał okazję wykopać fragment rowu. Pierwsze próby były bardzo udane i wszyscy spisali się na medal!

       

       

       

       

       

       

     • Zajęcia

      26.03.2024

      Przyszli technicy weterynarii mieli okazję uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych w zakładach przetwórstwa ZPM Krzysztof Wrzosek. Zajęcia prowadził Powiatowy Lekarz Weterynarii Monika Żychniewicz i Urzędowy Lekarz Weterynarii Zenon Pocierznicki Zajęcia dotyczyły referencyjnej metody badania mięsa w kierunku bardzo niebezpiecznej choroby jaką jest włośnica. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie pod kierunkiem lekarzy, za za pomocą trychinoskopu przeprowadzali samodzielnie badania. Młodzież zapoznała się z całym procesem prowadzenia dokumentacji weterynaryjnej wynikającej z obowiązujących przepisów prawa weterynaryjnego. Dziękujemy prowadzącym za możliwość udziału w zajęciach. Poznane metody badania mięsa są niezbędne dla naszego bezpieczeństwa żywieniowego. Zajęcia zorganizowała lekarz weterynarii pracująca w naszej szkole, Pani Karolina Fałkowska.

       

       

       

       

       

       

     • Posadź sosnę na wiosnę

      26.03.2024

      W dniu 19 marca, uczniowie ZSCKR w Nadrożu wzięli udział w corocznej akcji organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Rypinie "Posadź sosnę na wiosnę". Uczniowie otrzymali sadzonki które znajdą swoje miejsce w przyszkolnym parku, aby był jeszcze piękniejszy.

       

       

       

       

       

       

     • Spotkanie z sową

      26.03.2024

      20 marca to dzień, który minął w bardzo atrakcyjnych i przyjemnych klimatach, gdyż gościliśmy w ZS CKR w Nadrożu wyjątkową osobę, która jest fascynatką i sokolnikiem, Panią Zuzanną Borowską. Wszyscy Ci, którzy przybyli na zajęcia byli zafascynowani. 

       

       

       

       

       

       

     • Wiosenny turniej szachowy

      26.03.2024

      We wtorek 19.03.2024r. odbył się Wiosenny Turniej Szachowy. Do rywalizacji na szachownicy stanęło 18 uczniów oraz 2 nauczycieli. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund, w tempie 12 minut na zawodnika. Rywalizacja między zawodnikami była wyrównana i emocjonująca.

      Wyniki turnieju:

      I miejsce – Przemysław Romanowski – 5,5pkt (5 zwycięstw i 1 remis)

      II miejsce – Filip Skorupski i Krzysztof Lewandowski po 4,5pkt.

      IV miejsce – Maciej Bęcki, Jakub Lewandowski i Julia Gabrielczyk po 4pkt.

      Pan Dyrektor wręczył nagrody najlepszym i pogratulował wszystkim zawodnikom.

      Szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym! Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy!

       

       

       

       

       

       

     • Zajęcia praktyczne

      19.03.2024

      Uczniowie klasy IV technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki podczas zajęć praktycznych uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Gospodarstwa Rolnego Państwa Chojnickich w Makówcu. Celem wyjazdu było zapoznanie się z zastosowaniem robotów udojowych w produkcji mleka.Opiekunami wyjazdu byli: Piotr Cackowski i Łukasz Paliński.

       

       

       

       

       

       

     • Wyjazd do laboratorium

      19.03.2024

      Kolejna udana wizyta w Laboratorium MS Lab. Tym razem uczniowie klasy trzeciej Technikum Inżynierii Środowiska mieli okazję przeprowadzić badania wody. Zapoznali się również z urządzeniami i metodami badań wody i gruntów.

       

       

       

       

       

       

     • Zajęcia praktyczne

      19.03.2024

      15 marca zajęcia praktyczne w inżynierii środowiska i melioracji były wyjątkowe, gdyż mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego przy współpracy z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Spotkanie odbyło się online na Teams-ach i dotyczyło Lokalnych Partnerstw Wodnych (LPW), które są szansą na wzmocnienie racjonalnej gospodarki wodnej w województwie kujawsko–pomorskim. Głównym celem spotkania było: podsumowanie działań Rady Partnerstw Wodnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2023r, plan pracy na rok 2024, prezentacja stanu wdrażania Krajowego Planu Odbudowy czy budowanie sieci współpracy LPW w Województwie Kujawsko–Pomorskim. Dziękujemy serdecznie za umożliwienie wzięcia udziału w tak zaszczytnym gronie ekspertów z dziedziny gospodarowania wodą. Czekamy na dalszą współpracę w tak ważnej kwestii jaką jest woda.

       

       

       

       

       

       

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu
   • (54)270-31-12
   • Nadróż 1 87-515 Rogowo Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych