• Wycieczka do Sejmu

      14.09.2023

      W poniedziałek dzięki uprzejmości Pani Minister Anny Gembickiej, uczniowie naszej szkoły gościli w Sejmie oraz w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

      Dziękujemy za serdeczne przyjęcie oraz upominki.

      Bardzo dziękujemy także Pani Marzenie Łukowskiej i Stowarzyszeniu Rozwoju Ziemi Dobrzyńskiej za organizację wyjazdu.

       

       

     • V Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami w gospodarstwie rolnym"

      20.06.2023

      Zapraszamy do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami w gospodarstwie rolnym"

      Spójrz, jakie to proste:

      1. Zapoznaj się z regulaminem konkursu
      2. Pobierz i wypełnij formularz zgłoszenia (załącznik nr 1 do regulaminu) oraz załącznik nr 2
      3. Upewnij się, czy dane zostały wpisane poprawnie
      4. Zeskanuj formularze, które wymagają podpisów (mogą być też zdjęcia dobrej jakości)
      5. Prześlij wypełnione i podpisane dokumenty (załącznik nr 1 i załącznik nr 2) pod adres wizjazero(at)krus.gov.pl  
      6. Zgłoś swój film
      7. Wygraj nagrody!

      Obejrzyj animację promującą konkurs „Moja Wizja Zero”

      Najważniejsze informacje: 

      • konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku od 13 do 21 lat włącznie
      • zadaniem konkursowym jest nagranie krótkiego filmu (od 30 s. do 2 min.) na temat kampanii „Wizja Zero” i co najmniej jednej z jej siedmiu Złotych Zasad, ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo pracy z niebezpiecznymi substancjami w gospodarstwie rolnym 
      • zgłoszenie do udziału w konkursie polega na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego
      • przesyłając film należy go zapisać w pliku wideo w formacie AVI lub MPEG-4. Jakość i format pliku powinien umożliwiać odbiór filmu z urządzeń stacjonarnych i przenośnych (tablety, smartphony, SmartTV, itp.)
      • więcej w regulaminie.

      V edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpiecznie z Niebezpiecznymi Substancjami w Gospodarstwie Rolnym” odbywa się pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Współorganizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy, AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Fundacja PGE. Konkurs przebiega  pod patronatem medialnym TVP Info.

     • Konkurs świat się kręci wokół wsi

      14.06.2023

      Weź udział w III ogólnopolskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”!

      W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który jest Organizatorem konkursu, zapraszamy do udziału w III ogólnopolskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”. Partnerami w organizacji konkursu są Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

      Nagraj i prześlij swój film do Organizatora konkursu. Pokaż, jak zmienia się polska wieś.

      Organizator czeka na filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi.

      Jak się zgłosić?

      Formularze zgłoszenia są przyjmowane do 22 września 2023 r., a filmy do 13 października 2023 r. Szczegóły znajdziesz na stronie MRiRW oraz na stronach Partnerów konkursu – ARiMR i KOWR:

      https://www.gov.pl/web/rolnictwo/iii-ogolnopolski-konkurs-filmowy-swiat-sie-kreci-wokol-wsi---2023-r

      https://www.gov.pl/web/arimr/wszystkie-aktualnosci

      https://www.gov.pl/web/kowr/aktualnosci

      Do kogo skierowany jest konkurs?

      Konkurs skierowany jest do młodych mieszkańców wsi, w wieku od 16 do 30 roku życia.

      Cel konkursu

      Celem konkursu jest ukazanie wsi jako miejsca z nowymi perspektywami do życia i rozwoju zawodowego, szczególnie dla ludzi młodych. Chcemy przekonać, że życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów, a rolnik to zawód z przyszłością. Chcemy również pokazać, że rolnictwo to ważna gałąź gospodarki narodowej, w której efektywnie wykorzystuje się fundusze unijne. Chcemy zaprezentować rolników jako tych, którzy zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe, pielęgnują tradycję i  dziedzictwo kulturowe polskiej wsi oraz adaptują trendy w zakresie ekologii i ochrony środowiska.

      Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie! Na najlepsze prace czekają nagrody pieniężne oraz upominki rzeczowe.

     • Profilaktyka prozdrowotna

      17.05.2023

      W dniu 17 maja odbyło się spotkanie dotyczące profilaktyki zdrowotnej dla klas I i II.Tematyka spotkania: Zdrowe odżywiania, wpływ energetyków na zdrowie. Pogadankę poprowadziły: p. Karolina Moskal-Jączewska - Dietetyk z Poradni Dietetycznej Dieton oraz p. Emilia Brunkał - przedstawiciel Sanepidu w Rypinie.

       

     • Pożegnanie maturzystów

      17.05.2023

      „SZCZĘŚLIWEJ DROGI, JUŻ CZAS…”

      Dzień 28 kwietnia 2023 roku pozostanie bardzo ważnym dniem w kalendarzu naszej szkoły. Pożegnaliśmy ostatnią grupę uczniów po gimnazjum: technikum inżynierii środowiska i melioracji, weterynarii i architektury krajobrazu. Uroczystość obfitowała w wiele pięknych wzruszeń, gestów sympatii i przyjaźni.

      Pamiętajcie o Nas, odwiedzajcie Nas w wolnych chwilach.

      Do zobaczenia w dorosłym życiu na innej drodze, na innym szlaku. Z bagażem wspomnień na dnie, w ukryciu wśród masy pytań w pełnym plecaku. Przyszłość- jak wielki znak zapytania pełna rozterek i niepokoju. Bez odpowiedzi na takie pytania w codziennej pracy, w chwilach spokoju.

      Stoimy w progu tej naszej drogi tacy malutcy, tacy nieśmiali. Z cichą nadzieją, by los nie był srogi, byśmy do celu dotarli cali. Otwarci, prawi, pełni miłości, idźmy odważnie przez nasze życie, by w końcu drogi bez wątpliwości, w lustro popatrzeć na swe odbicie.

      Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniajcie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością. Szukajcie w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.

      Żyjcie najpiękniej, jak umiecie!

      Życzymy powodzenia na wszystkich egzaminach i szczęśliwego startu w dorosłe życie.

     • Praktyki zawodowe w Grecji

      17.05.2023

      Podczas praktyk zawodowych w Grecji w ramach projektu: "Praktyki zawodowe za granicą-nasza odpowiedź na nowoczesny rynek pracy" uczniowie kształcili się pod okiem ekspertów w danych firmach. Przyszli technicy weterynarii określali dokładną masę ciałą zwierząt za pomocą wagi oraz przyblizoną masę ciała bydła i świń za pomocą taśmy zoometrycznej. Grupa uczestników z kierunku inżynierii środowiska i melioracji dobierała oznakowania terenu budowy, a następnie planowali roboty związane z wykonywaniem obiektów przeciwpowodziowych. W tym czasie architekci krajobrazu zapoznawali się z zasadami rzutowania i wykonywania przekrojów oraz zasadami wymiarowania.

     • III Ogólnopolski konkurs Orki

      17.05.2023

      W dniu 19.04.2023 Maciej Radke uczeń III klasy technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki reprezentował naszą szkołę podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Orki. Organizatorem konkursu był ZSCKR w Gołotczyznie. Nasz uczeń zajął 12 miejsce na 31 uczestników. Gratulujemy i życzymy coraz lepszych wyników.

       

     • Dni Otwarte 2023

      20.04.2023

      Dnia 13.04. 2023 r . w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego odbył się Dzień Otwarty. Szkołę odwiedziły grupy uczniów ze  szkół podstawowych, indywidualnie z rodzicami oraz lokalne władze. W tym dniu Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Annę Gembicką reprezentowała Marzena Łukowska.

      Wybór szkoły średniej to jedna z najpoważniejszych decyzji w życiu ucznia. Aby pomóc w tym trudnym wyborze ZS CKR tradycyjnie już organizuje Dzień Otwarty, podczas którego prezentuje ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny, dorobek szkoły oraz sukcesy uczniów. Ci, którzy odwiedzili w tym dniu ZS CKR  mogli poczuć wyjątkowy klimat miejsca i docenić zalety dynamicznie rozwijającej się szkoły.

      Goście zostali oprowadzeni po szkole i przyległym do niej terenie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się maszyny rolnicze, które są domeną technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. W każdej z sal lekcyjnych, a także w terenie prezentowały się zawody: technik architektury krajobrazu, technik weterynarii, technik rolnik, technik inżynierii środowiska i melioracji oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Uczniowie opowiadali o kształceniu zawodowym i przybliżali specyfikę zawodu. Ciekawie zaprezentowano kształcenie ogólne i językowe. Na uczniów czekały liczne konkursy i zabawy. Aktywnie prezentował się również samorząd szkolny i redaktorzy szkolnej gazetki „Cekaerka”.   Swoje umiejętności zaprezentowała grupa mundurowa pokazem musztry.

      Stałym punktem Dnia Otwartego była wizyta w kompleksie sala gimnastyczna – stołówka szkolna – internat. Uczniowie zwiedzili pokoje i  zapoznali się z harmonogramem dnia pobytu w internacie. Na koniec otrzymali słodki poczęstunek a w sali gimnastycznej uczniowie mieli możliwość obejrzeć pokazy sprawności fizycznej.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu
   • (54)270-31-12
   • Nadróż 1 87-515 Rogowo Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych