Strona główna
- 21mar
Konkurs "Prymusa Kwartału ZSCKR w Nadrożu"
Konkurs "Prymusa Kwartału ZSCKR w Nadrożu" za okres grudzień - luty rostrzygniety. Uczniowie którzy mogą pochwalić się w tym czasie najlepszymi wynikami w nauce, najwyższą frekwencją, zaangażowaniem i pracą w szkolnych kołach zainteresowań oraz reprezentowali ZS CKR w dni wolne od zajęć edukacyjnych otrzymali od p. Dyrektora Radosława Wiśniewskiego atrakcyjne nagrody rzeczowe. W drugim kwartale klasyfikacja wyglada następująco:
Przemysław Romanowski kl. III LTF
Paweł Szczechowicz kl. III LTF
Wiktoria Zażdżyk kl. III LTF
Serdecznie gratulujemy!!!
- 20mar
Konkurs filmowy
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi jako instytucja zajmująca się między innymi edukacją oraz popularyzacją wiedzy o kulturze regionów organizuje konkurs filmowy dla uczniów szkół rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Projekt ma na celu wzmocnienie relacji młodzieży z ich lokalnym dziedzictwem, zachęcenie do odkrywania piękna swojego regionu oraz rozbudzenie lokalnego patriotyzmu. Przedmiotem Konkursu jest nagranie kilkuminutowego filmu prezentującego dziedzictwo kulturowe, przyrodnicze i historyczne terenu, na którym działa dana szkoła.
Więcej informacji w regulaminie:
- 19mar
XLII Półfinał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych
W dniach 13 – 14 marca w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach odbył się XLII Półfinał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Naszą szkołę reprezentował Przemysław Romanowski, uczeń klasy III Technikum Rolniczego. Łącznie w tej edycji olimpiady wzięło udział ponad 2000 uczestników. Udział w Olimpiadzie mogli wziąć producenci rolni w wieku od szesnastego do czterdziestego roku życia, uczniowie szkół średnich, zasadniczych szkół zawodowych oraz pozostałych szkół ponadpodstawowych pobierający naukę na profilu o charakterze rolniczym, ogrodniczym, weterynaryjnym lub innym bezpośrednio powiązanym z działalnością rolniczą, a także studenci kierunków rolniczych i przyrodniczych. Tematyka tegorocznych eliminacji obejmowała materiały z zakresu produkcji roślinnej, nawożenia i ochrony roślin, produkcji zwierzęcej, mechanizacji rolnictwa, ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii, zmian klimatu, ekonomiki i zarządzania gospodarstwem rolnym, systemu ubezpieczeń rolniczych, bezpieczeństwa i higieny pracy, a także zagadnień dotyczących PROW 2014-2020 oraz PS WPR na lata 2023-2027. Przemek spośród 50 Półfinalistów uplasował się na 22 miejscu. Gratulujemy sukcesu.
- 16mar
Zajęcia praktyczne
W dniu dzisiejszym dzięki współpracy z firmą Agro-Sieć Maszyny uczniowie technikum rolniczego oraz technikum inżynierii środowiska i melioracji wodnych uczestniczyli w pobieraniu prób glebowych przy pomocy precyzyjnych urządzeń. Dzięki wynikom tych badań będziemy mogli ocenić skuteczność dotychczasowego wapnowania , sprawdzić aktualne pH gleby oraz dostosować nawożenie do zasobności gleby na podstawie otrzymanej mapy z wynikami dzisiejszych badań. Praktykę poprzedziła część teoretyczna która stanowiła wstęp do zagadnienia mapowania, rolnictwa precyzyjnego oraz sposobu wykorzystywania tych informacji w praktyce.
- 13mar
IX PRZEGLĄD POEZJI I PROZY JANA PAWŁA II
12.03.2025r. o godz. 10:00 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu rozpoczął się IX Przegląd poezji i prozy Jana Pawła II
pod hasłem „Pielgrzym nadziei”, który oficjalnie został otwarty przez dyrektora szkoły Radosława Wiśniewskiego..
Uczestników powitała Milena Sobocińska-Krupska – organizatorka konkursu, składając wyrazy uznania dla uczestników zaangażowanych w zgłębianie poezji i kultywowanie wartości, o które dbał Jan Paweł II.
„IX Przegląd poezji i prozy Jana Pawła II, ph. „Pielgrzym nadziei” posiada wyjątkowy wymiar. Jan Paweł II podkreślał wartość nadziei, która buduje moralną i duchową postawę człowieka. Kształtuje m.in. przekonanie o odpowiedzialności za podejmowane działania mające wpływ na kolejne pokolenia. Poczucie wiary, nadziei i miłości umożliwia odnalezienie: sensu życia, trwałych relacji, nowych celów, motywacji, siły do walki z różnymi przeciwnościami. Papież – Polak wyrażał swoje oczekiwania wobec młodzieży, która tworzy nową rzeczywistość. Przypominał o „duchowym dziedzictwie, któremu na imię Polska”. W Krakowie w 1979r. zwracał się do słuchaczy „[…] abyście nigdy nie zwątpili, nie znurzyli się i nie zniechęcili […], abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy”.
Życie Jana Pawła II stanowi piękny przykład postawy poszanowania wiary, nadziei, miłości oraz kultywowania tradycji. Słowami Adama Asnyka chciałabym podkreślić dokonania wyjątkowego człowieka, poety. „[…] Nie depczcie przeszłości ołtarzy, choć sami macie doskonalsze wznieść […]”. Przegląd poezji i prozy Jana Pawła II stanowi odpowiedź na apel wygłoszony przez poetów.” – mówiła organizatorka.
Szczególne podziękowania zostały skierowane dla osób, bez których to przedsięwzięcie nie miałoby miejsca. „Dziękuję za wielkie serce, dobrą wolę, wsparcie finansowe i bezinteresowną pomoc, która umożliwiła nam zorganizowanie konkursu na wysokim poziomie. Dzięki hojności naszych sponsorów mogliśmy zakupić pamiątkowe statuetki z pracowni artystycznej Pani Karoliny Meler, karty podarunkowe do sieci sklepów RTV/EURO/AGD oraz pamiątkowe książki i upominki. Wyrazy wdzięczności składamy:
Pani Karolinie Meler, artystce i właścicielce pracowni „Melerart”,
Panu Krzysztofowi Mielczarek właścicielowi firmy „Wędzarka Mielczarka",
Panu Panu Krzysztofowi Sztankowskiemu właścicielowi firmy "Sztan-Rol" ,
Panu Przemysławowi Sadowskiemu właścicielowi firmy P.P.H.U. Przemysław Sadowski,
Panu Sławomirowi Krupskiemu właścicielowi firmy Usługi Sławomir Krupski,
Panu Maciejowi Bułkowskiemu – właścicielowi firmy PRO-INVEST,
Panu Dariuszowi Strupczewskiemu właścicielowi firmy „Dar - Tom" PHU,
Panu Michałowi Kopeć właścicielowi Gospodarstwa Rolnego.
Pani Milena Sobocińska-Krupska osobiście dziękowała za wszelkie słowa wsparcia, motywacji, uznania podczas wielu rozmów. „To wielki sukces współpracy i empatii, za co bardzo dziękuję.”-twierdziła. Życzyła tylko: „wspaniałych wrażeń, niezapomnianych spotkań i zachwytu nad żywym słowem poezji”.
Nadrzędnym celem konkursu, jest popularyzacja poezji Papieża-Polaka, podkreślenie wartości, o których wciąż przypominał Jan Paweł II, rozwój zainteresowań, uwrażliwienie na piękno poezji oraz integracja młodzieży szkolnej.
Zaproszenie przyjęli przedstawiciele z 14 szkół z całej Polski. Nauczyciele podjęli ogromne wyzwanie w przygotowanie młodzieży do prezentacji bardzo trudnej poezji św. Jana Pawła II.
W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących szkół:
- ZS CKR w Samostrzelu,
- ZS CKR w Bystrej,
- ZS CKR w Bożkowie,
- ZS nr 3 w Rypinie
- ZS CKR w Studzieńcu,
- ZS CKR w Nadrożu,
- ZS CKR w Kowalu,
- ZS CKR w Siennicy Różanej,
- ZS CKR w Brzostku,
- ZS nr 2 w Sierpcu,
- LO SPSK im. Św. Rodziny w Górznie,
- ZS CKR w Swarożynie,
- ZS CKR w Hańczowej,
- ZS CKR w Brzostowie
Uczestników oceniała komisja w składzie:
- Pani Justyna Motylewska - animator kultury i prowadząca zajęcia artystyczne w „Pozytywce”, reprezentująca Centrum Usług Społecznych w Rogowie,
- Pani Katarzyna Majorowska – Łubińska – muzyk, wokalistka, nauczycielka prowadząca zajęcia w Muzycznej Strefie Natalii Woźnickiej w RDK w Rypinie oraz w MeloKey&Voice w Sierpcu
- Ks. Andrzej Krasiński, proboszcza parafii św. Trójcy w Rypinie, wicedziekana dekanatu rypińskiego
Wyniki konkursu są następujące:
W kategorii recytacja:
I miejsce: Karolina Rak (ZS CKR w Brzostku),
II miejsce: Zuzanna Gorzki (ZS CKR w Nadrożu), Wiktoria Nowak (ZS nr 3 w Rypinie),
III miejsce: Zuzanna Lichnerowicz (ZSCKR w Nadrożu), Wiktoria Kaszubska (ZS nr 3 w Rypinie)
Wyróżnienia: Łukasz Marzec (ZS CKR w Siennicy Różanej), Kalina Jóźwicka (ZS CKR w Samostrzelu), Kinga Adamkowska (ZS nr 2 w Sierpcu)
W kategorii poezja śpiewana:
I miejsce: Roksana Witkowska (ZS nr 3 w Rypinie)
II miejsce: Julia Heba (LO SPSK w Górznie), Bartłomiej Bińkowski (ZS CKR w Kowalu)
III miejsce: Kamila Gonet (ZS CKR w Brzostku),
Wyróżnienie: Jakub Kuźnik (ZS CKR w Nadrożu), Zuzanna Trucina (ZS CKR w Brzostku), Weronika Kowalkowska (ZS CKR w Studzieńcu)
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, anioły z pracowni Pani Karoliny Meler, karty podarunkowe do sieci sklepów EURO/RTV/AGD, nagrody książkowe. Uczestnicy konkursu dostali drobne upominki i dyplomy pamiątkowe.
Gratulujemy uczestnikom konkursu ogromnej odwagi i wrażliwości na piękno żywego słowa! Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz ogromną pracę włożoną w przygotowania do konkursu. Zapraszamy za rok na X Przegląd poezji i prozy św. Jana Pawła II.
oprac. Milena Sobocińska-Krupska
9
- 13mar
Zajęcia przygotowawcze przed wyjazdem do Grecji
Grecja sprawdzona i czeka na praktykantów z ZSCKR NADROŻ. Obecnie w naszej szkole trwają zajęcia przygotowawcze.
To będzie już 3 wyjazd na praktyki zawodowe za granicą.
Cały pobyt, przejazd, wyżywienie nic nie kosztuje. It's free !!!
8
- 13mar
„Znani nieznani”
W dniach 03.03 – 14.03.2025 r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nadrożu gości wystawę pt. „Znani nieznani” w ramach projektu „Polacy Światu” nadzorowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Wydarzenie ma charakter działań edukacyjno–informacyjnych dotyczących popularyzowania wiedzy o historii Polaków i Polonii na świecie.
Wystawę uroczyście otworzył p. Radosław Wiśniewski, dyrektor ZSCKR w Nadrożu.
3
- 13mar
Zajęcia praktyczne
Kolejny dzień zajęć praktycznych w architekturze krajobrazu za nami .
- 13mar
Dzień Kobiet
7 marca męska cześć społeczności szkolnej reprezentowana przez Panów z Samorządu Szkolnego przygotowała miła niespodziankę oraz życzenia dla wszystkich Pań ZSCKR .
Dziś raz jeszcze pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia drogim Paniom. Niech każdy dzień będzie lepszy od poprzedniego, spełnienia wszystkich marzeń oraz wiele radości.
3
- 13mar
II ETAP PRZEBUDOWY OFICYNY NA BUDYNEK WETERYNARII
Gratulacje! Życzymy wykonawcy TMS Sp. z o.o. z Włocławka spokojnego wykonania przedmiotu umowy.
- 13mar
Zajęcia praktyczne
Uczennice kl II Technikum architektura krajobrazu w dniu wczorajszym miały możliwości przyjrzeć się produkcji roślin jednorocznych i bylin w szkółce pani Małgorzaty.
2
- 06mar
OGÓLNOPOLSKI KONKURS FILMOWY "PRZEDSIĘBIORCZE NASTOLATKI"
OGÓLNOPOLSKI KONKURS FILMOWY "PRZEDSIĘBIORCZE NASTOLATKI"
WEJDŹ W ŚWIAT FILMU I PREDSIĘBIERCZOŚCI!!!
Dnia 3 lutego 2025 r. ruszył nabór do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „PRZEDSIĘBIORCZE NASTOLATKI” pod patronatem Ministra Edukacji.
Najpóźniej do 13 marca 2025 roku zgłaszajcie swoją chęć udziału u pani W. Kopaniszyn - sala 8.
Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 18 kwietnia 2025 r.
Udział szkół w konkursie jest bezpłatny!
Regulamin konkursu i wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie www.pn.org.pl.
- 06mar
- 06mar
- 06mar
Spotkanie z przedstawicielami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu
W dniu 3 marca uczniowie klas V uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu, p. Iwoną Lisiecką i Justyną Grębicką. Zajęcia dotyczyły poradnictwa zawodowego związanego z wyborem dalszej ścieżki kształcenia czy zatrudnienia zgodnego z preferencjami danego ucznia, jak również przygotowywaniem niezbędnych dokumentów aplikacyjnych: „Studia czy praca-wybór należy do Ciebie”, „Cyfrowy wizerunek ucznia czyli moje pierwsze dokumenty aplikacyjne”.
- 06mar
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
3 marca uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
1 marca to data symboliczna – tego dnia w 1951 r. w więzieniu mokotowskim w Warszawie strzałem w tył głowy zostali zamordowani przez komunistów członkowie IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel.
- 03mar
Przygotowania do udziału w praktykach zagranicznych w Grecji
W piątek, 28 lutego nasi uczniowie zaczęli przygotowania do udziału w praktykach zagranicznych w Grecji Podczas pierwszych zajęć, otrzymali niezbędne informacje na temat kraju i jego kultury. W notatkach pojawiły się także podstawowe greckie słówka pomocne podczas praktyk.
W ramach przygotowań do kwietniowego wyjazdu uczniowie uczestniczą w zajęciach językowych, geograficzno-kulturowych oraz pedagogicznych.
- 03mar
Szlakiem kultury
27.02.2025r. młodzież z ZS CKR im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu uczestniczyła
w wycieczce do Muzeum II wojny światowej oraz Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku to instytucja kultury poświęcona tematyce II wojny światowej, główna wystawa zajmuje powierzchnię niemal 5 tysięcy metrów kwadratowych i znajduje się 14 metrów pod ziemią, co czyni ją jedną z największych na świecie. Celem wystawy jest ukazanie tragicznych doświadczeń II wojny światowej z perspektywy zarówno globalnej, jak i polskiej. Młodzież miała okazję poznać genezę i zobaczyć skutki wojny, dowiedzieć się o losie ofiar i sprawców, a także uświadomić sobie, jak wyglądało codzienne życie zwykłych ludzi różnych narodowości w tamtym okresie. Dzięki interaktywnym prezentacjom i multimedialnym stanowiskom, mogliśmy lepiej zrozumieć realia tamtych czasów. Ogromne wystawy, eksponaty, np.: odtworzone ulice z czasów przedwojennych i powojennych, czołgi, wagon kolejowy, którymi przewożeni byli więźniowie, pamiątki więźniów, rzeczy osobiste i wiele innych przedmiotów uświadamia ogrom tragedii, jaką doświadczyli ludzie tamtych czasów. Spotkanie z przewodnikami umożliwiło nam poznanie historii w bardzo szerokiej perspektywie. Panie prezentowanymi informacjami skłoniły słuchaczy do refleksji. Dbałość o wolność i poszanowanie drugiego człowieka jest wartością najwyższą. A utrwalone w historii fakty są dowodem na to, że wielokrotnie te prawa były łamane. Pobyt w muzeum stanowi ogromną przestrogę dla współczesnych pokoleń.
Kolejnym ważnym punktem programu był pobyt w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w którym mieliśmy okazję zachwycić się spektaklem, pt. „Lalka”, opartym na powieści Bolesława Prusa. Musical "Lalka" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka zachwyca połączeniem elementów muzycznych, choreograficznych i scenograficznych, tworząc spójną i poruszającą opowieść o nieszczęśliwej miłości Stanisława Wokulskiego do Izabeli Łęckiej. W roli Wokulskiego występował Rafał Ostrowski, którego kreacja jest niezwykle emocjonalna i autentyczna. Postać Izabeli Łęckiej odtwarzała Renata Gosławska, przyciągając uwagę widzów swoją charyzmą i wokalnymi umiejętnościami. Reżyseria wyróżnia się nowatorskim podejściem do klasycznego materiału, pojawiają się elementy swingującego jazzu oraz dynamiczne układy choreograficzne, które dodają spektaklowi nasycenia emocji i energii. Scenografia i kostiumy oddały klimat XIX-wiecznej Warszawy. Zostały wprowadzone również współczesne akcenty, które czynią przedstawienie atrakcyjnym dla młodego widza. Muzyka, skomponowana przez Piotra Dziubka, harmonijnie współgrała z fabułą, podkreślała kluczowe momenty emocjonalne i dramatyczne. Spektakl na pewno wpłynął na niezapomniane wrażenia artystyczne i emocjonalne.
Podczas wyjazdu nie mogło zabraknąć zwiedzania Gdańska. Przeszliśmy wzdłuż Motławy. Podziwialiśmy, m.in.: statek „Sołdek”,Amber Sky, czy Narodowe Muzeum Morskie. Następnie przeszliśmy Drogą Królewską, by dotrzeć do Fontanny Neptuna i odpoczęliśmy w galerii Forum. Jeszcze przed spektaklem zdążyliśmy przejść skwerem w Gdyni, gdzie mogliśmy podziwiać różne statki, m.in.: „Błyskawicę”, czy „Dragona”.
Młodzież i opiekunowie wrócili zachwyceni, pełni wrażeń, oraz bogatych emocjonalnie doświadczeń. Hart ducha i ciekawość świata nie zatrzymała nas ani na chwilę. Podczas wycieczki opiekę sprawowali nauczyciele: pani Małgorzata Dunajska, pani Iwona Steckiewicz, pani Sabina Skrobuszewska, pan Tomasz Boniecki i pani Milena Sobocińska-Krupska.
15
- 03mar
Olimpiada Młodych Producentów Rolnych
W dniu 25.02.2025 r. reprezentacja naszych uczniów w składzie: Marcel Wenderlich, Adam Kowalski, Szymon Witkowski, Bartosz Małkiński, Michał Gibczyński, Przemysław Romanowski, Szymon Skowroński wzięła udział w eliminacjach wojewódzkich Olimpiady Młodych Producentów Rolnych w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Do ścisłego finału zakwalifikował się Przemysław Romanowski uczeń klasy III Technikum Rolnictwa. W zaciętej rywalizacji zajął II miejsce i reprezentować będzie Województwo Kujawsko-Pomorskie i naszą szkołę w Półfinale Krajowym w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. Gratulujemy sukcesu wszystkim uczestnikom a Przemkowi życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
- 27lut
Spotkanie z Policjantem
W dniu 25 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Rypinie, asp.sztab. Dorotą Rupińską. Działaniami objęto wszystkich uczniów. Tematem spotkania było zjawisko cyberprzemocy i związane z nią formy: wyzywanie, straszenie, poniżanie innych w internecie lub przy użyciu telefonu, robienie komuś zdjęć, rejestrowanie filmików bez zgody drugiej osoby, publikowanie w internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów, tekstów, które obrażają innych. Były też przestrogi o skutkach prawnych przestępstw popełnianych w sieci. Przestrzegano również młodzież przed niebezpieczeństwami wynikającymi z zawierania znajomości za pośrednictwem Internetu. Była mowa o zakazanych środkach psychoaktywnych i odpowiedzialności karnej.
Godziny dzwonków
Niedziela 25.05.2025