•

W ZS CKR w Nadrożu realizowany jest Priorytet 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Biblioteka szkolna wzbogaciła się o 174 egzemplarze nowości wydawniczych na kwotę 4000 zł .

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana, albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana”
            J. Lelewel

Księgozbiór składa się z:

• lektur,
            • beletrystyki,
            • literatury popularno-naukowej,
            • literatury pedagogicznej i psychologicznej,
            • podręczników.
            • mediateki
              Czytelnia zawiera bogate zbiory literackie, encyklopedie, słowniki i leksykony. Prenumerujemy następujące tytuły czasopism Cogito, Wychowawca, Gardeners’ World Edycja Polska, profi – Profesjonalna Technika Rolnicza, Murator, Czas na wnętrze, Weterynaria w terenie.

Biblioteka jest w pełni skomputeryzowana. Rezerwacji książek, prolongaty można dokonać pod adresem: https://m023628.molnet.mol.pl/  – logowanie jak do dziennika elektronicznego.

Biblioteka przechowuje ponadto dokumenty regulujące pracę szkoły i gromadzi materiały pomocne maturzystom i zdającym egzaminy zawodowe :

• informatory maturalne,
            • przykładowe testy i arkusze egzaminacyjne,
            • informatory wyższych uczelni,
            • literaturę branżową.

Internetowe Centrum Multimedialne:

• 13 stanowisk komputerowych z dostępem do internetu,
            • drukarka do dyspozycji uczniów,
            • urządzenie wielofunkcyjne,
            • telewizor .